Соцмережі

ЗСУ використовують важкі FPV-дрони нової конструкції (ВІДЕО)

2 липня 2024, 15:25Новини578

Этот материал также доступен на русском

Поява двох додаткових “променів” з двигунами дозволило дронам нести бойову частину вагою до 5 кілограмів

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські військові почали застосовувати новий зразок важкого ударного FPV-дрона, що здатен нести 5-кілограмову бойову частину.

Кадри застосування дронів оприлюднили бійці підрозділу Terra.

На озброєнні 3 штурмової бригади, а точніше її підрозділу ударних безпілотників Terra, були помічені важкі FPV-дрони з 6-променевою конструкцією.

Поява двох додаткових “променів” з двигунами дозволило дронам нести бойову частину вагою до 5 кілограмів та, відповідно, значно збільшити їх уражаючий потенціал.

За словами командира підрозділу з позивним “Абдула”, головне призначення важких безпілотників – руйнування ворожих фортифікацій, бліндажів та будівель у яких засіла ворожа піхота.

І дійсно, на оприлюдненому відео ці дрони застосовуються переважно для вибивання ворожої живої сили із будівель та закритих укріплень.

В епізоді з підготовкою дронів до польоту, де оператори підвішують бойову частину, були показані боєприпаси різних типів, зокрема, термобаричні та уламково-фугасні вагою близько 3 кілограмів.

Також цікава і комбінована тактика застосування дронів, коли перший дрон з фугасною БЧ руйнує дах будівлі, утворюючи “прохід”, після чого в нього залітає інший безпілотник з термобаричним боєприпасом.

Бійці Terra відкрили збір на 100 важких безпілотників на суму 4 млн гривень. Це дозволяє припустити, що вартість кожного такого безпілотника не перевищує 40 тисяч гривень.

Загалом, значна увага до важких ударних FPV-дронів почала приділятись військовими та благодійниками з кінця минулого року.

Тоді ж однією із популярних моделей став безпілотник “Мамонт” розробки української компанії Escadrone. Він мав класичну 4-променеву конструкцію та 10-дюймовий форм-фактор.

“Мамонт” тривалий час був серійним рекордсменом, адже міг нести до 4 кг корисного навантаження. З такою бойовою частиною дрон здатен подолати відстань у 12 кілометрів. Однак з меншою бойовою частиною у 1,5 кг максимальна відстань зростала до 30 км.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога