Збори суддів ВС в КАС переобрали суддів до ВП ВС

21 травня 2022, 10:43Новини83

20 травня 2022 року відбулися збори суддів Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді.

  • Посилання скопійованоlink copied

20 травня 2022 року відбулися збори суддів Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді, під час яких було вирішено низку нагальних питань, зазначає пресслужба ВС.

Так, за результатом таємного голосування збори суддів обрали до Великої Палати Верховного Суду з 21 травня 2022 року строком на три роки суддів Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді Тетяну Анцупову і Михайла Гриціва. Таким чином, ці судді переобрані до складу суддів ВП ВС на другий строк.

Перевибори провели у зв’язку з тим, що у суддів закінчувався трирічний термін перебування на цих посадах (ст. 45 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Також на зборах суддів одноголосно переобрали до складу об’єднаної палати КАС ВС з 21 травня 2022 року строком на три роки суддів цього суду Олену Калашнікову, Наталію Коваленко, Андрія Рибачука.

Крім цього, збори суддів унесли зміну до персонального складу постійних колегій суддів, резервних суддів для постійних колегій суддів у складі судових палат КАС ВС. А саме у складі судової палати з розгляду справ щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян визначено персональний склад постійних колегій суддів не менше ніж із п’яти суддів, а також резервних суддів для цих постійних колегій суддів для розгляду адміністративних справ як судом апеляційної інстанції.

Як зазначається, таке рішення ухвалено у зв’язку з тим, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій» (від 3 травня 2022 року № 2243-IX), який набув чинності з 18 травня 2022 року, внесено певні зміни до КАС України. Зокрема, Кодекс доповнено статтею 289-3 «Особливості провадження у справах за адміністративними позовами про заборону політичної партії», відповідно до ч. 6 якої судом апеляційної інстанції в адміністративній справі про заборону політичної партії є Верховний Суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з п’яти суддів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Невиконання вимог підпункту 78.1.1  та пункту 79.2  ПК призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Суд має переконатися у дійсності повноважень особи, що була уповноважена боржником представляти його інтереси

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Відтепер маємо чіткі ознаки та алгоритм визнання фраудаторним будь-якого правочину, що здійснюється між учасниками господарських правовідносин

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Під час проведення підготовчого засідання у справі про банкрутство суд не має змоги вирішити спір про право

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Суддя вбачає головну місію судової практики у створенні умов для розуміння кредитором і боржником своїх майбутніх дій внаслідок застосування процедур банкрутства

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури