Проекти та інновації

Засідання Комітету з етики приватних виконавців України: які рішення

3 червня 2021, 18:26Новини215

Этот материал также доступен на русском

У проєкті Кодексу професійної етики приватних виконавців було деталізовано етичність поведінки помічників приватних виконавців.

  • Посилання скопійованоlink copied

3 червня у форматі zoom-конференції відбулось відкрите засідання Комітету з етики приватних виконавців України. На ньому члени Комітету з етики АПВУ та всі охочі приватні виконавці мали можливість висловити свої зауваження щодо норм другого розділу проєкту Кодексу професійної етики приватних виконавців, який регулює взаємовідносини між приватними виконавцями, зазначає на своїй сторінці у Facebook АПВУ.

Так, дискусія виникла навколо статті 16, яка стосується ідеї щодо включення у проєкт Кодексу професійної етики питання щодо порушення принципу територіальності. Пропонується, щоб приватні виконавці утримувались від:

  • створення штучних умов для відкриття виконавчого провадження за місцем знаходження коштів на рахунках боржника;
  • прийняття до виконання виконавчих написів із двома адресами, одна з яких підтверджена документом, що слугував підставою для оформлення виконавчого напису, а друга фіктивно вказана стягувачем, як адреса проживання чи перебування боржника, що знаходиться в межах виконавчого округу приватного виконавця.

Результатом дискусії стало:

  • рішення про те, що долю пункту щодо створення штучних умов для відкриття виконавчого провадження за місцем знаходження коштів на рахунках боржника має вирішити З’їзд приватних виконавців.
  • виключення з тексту проєкту Кодексу пункту щодо виконавчих написів, оскільки, по-перше, вже є рішення Верховного Суду, який розставляє крапки над «і» (з рішення суду можна ознайомитись тут); по-друге, на законодавчому рівні закріплено, що виконавець не може відмовити у відкритті виконавчого провадження, якщо виконавчий документ відповідає формі та змісту передбаченому законом.

«Ще одна важлива новела – залучення професійних медіаторів до розгляду та улагодження конфліктних ситуацій між приватними виконавцями. Передбачається, що скарги на подібні ситуації будуть розглядатися органами АПВУ та за участі професійних медіаторів. До моменту прийняття Верховною Радою закону «Про медіацію», професійним медіатором буде вважатись особа, яка пройшла навчання та має сертифікат медіатора», – зазначили в АПВУ.

Крім цього, учасники засідання попередньо узгодили та зміст статті, яка стосується спілкування між приватними виконавцями та нюансів щодо критики один одного. Критика можлива «лише в межах професійного середовища приватних виконавців, не повинна виноситися на публіку і має поєднуватися з повагою, толерантністю, стриманістю і ввічливістю». Дія цієї статті розповсюджується і на коментарі в соціальних мережах.

У проєкті Кодексу професійної етики приватних виконавців було також деталізовано етичність поведінки помічників приватних виконавців, які стали приватними виконавцями або вирішили працювати в іншій сфері. Для них вводиться табу на:

  • конкуренцію з екс-керівником- приватним виконавцем;
  • використання та розповсюдження інформації, яка їм стала відома завдяки співпраці з приватним виконавцем.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень