Зверніть увагу

Закордонні паспорти українців з «неправильною» транслітерацією анулювати не будуть

14 березня 2023, 08:14Новини5108

Наразі близько 34 тисяч громадян України мають закордонні паспорти з різною транслітерацією.

  • Посилання скопійованоlink copied

Процес анулювання закордонних паспортів українців у зв’язку із зміною правил транслітерації зупинено.

Про це повідомляє нардеп Роман Бабій у Фейсбуці.

“Після нещодавніх повідомлень про автоматичне анулювання закордонних паспортів на сьогоднішнє засідання комітету правової політики запросили главу ДМС, щоб розібратися в цій, м’яко кажучи, “дивній” ситуації”, – написав Бабій.

Як повідомила глава Держміграційної служби Наталія Науменко, процес анулювання зупинено, а дія тих паспортів, які вже анульовані у зв’язку з цим, відновлена (або найближчим часом буде відновлена).

Проте проблема лишається. Наразі близько 34 тисяч громадян України мають закордонні паспорти з різною транслітерацією. Європейські партнери незадоволені, тому що деякі українці зловживають цим – обходять обмеження на перебування за кордоном та отримання допомоги, використовуючи для цього свої паспорти, написання імені чи прізвища у яких відрізняється. А на папері (або в електронній базі) різне написання – значить не та сама людина.

За словами нардепа, із проблемою боротимуться, але не анулюванням паспортів. Переконуватимуть змінити документи або просто змінювати їх після закінчення терміну дії.

Нагадаємо, раніше частину паспортів в Україні визнали недійсними через різну транслітерацію в закордонних паспортах та в ID-карті.

У лютому 2023 року у системі оформлення біометричних паспортних документів відбулося оновлення програмного забезпечення, відповідно, у разі різної транслітерації у паспорті для виїзду за кордон та ID-картці дійсним визнається останній оформлений документ.

Тобто, якщо людина оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-карту з іншим написанням прізвища або імені латинськими літерами, то закордонний паспорт ставав автоматично недійсним.

Джерело

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень