Законопроект 7262: задля збереження робочих місць пропонується вдвічі знизити податок на доходи

7 квітня 2022, 11:58Новини776

Этот материал также доступен на русском

А для новостворених робочих місць – взагалі оподатковувати за ставкою 5%

  • Посилання скопійованоlink copied

Враховуючи значну нестабільність економічних процесів у зв’язку із збройною агресією з боку російської федерації – спостерігається значний ріст рівня неформального безробіття, а також відтік працездатного населення з України.

Масштаби данного явища після початку збройної агресії значно розширились та призвели да масового знищення як підприємств, так і робочих місць в цілому, – впевнений народний депутат Олексій Устенко, який пропонує свій план боротьби з безробіттям.

Справа в тому, що після введення воєнного стану набуло значного поширення явище оформлення найманим працівникам довгострокової неоплачуваної відпуски. Так, згідно із положеннями ч. 3 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 №2136-IX: «Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України “Про відпустки”».

Додатковим стимулом для неформального звільнення, окрім скасування перевірок Держпраці на період воєнного стану, є значне навантаження на фонд оплати праці. Так ефективна ставка податку (із врахуванням ЄСВ) складає 34%, що у порівнянні із ринками робочої сили розвинених країн (Швейцарія (21,8%), Канада та СК Великобританія (30,9%), США (31,7%), Японія (32,6%) – є абсолютно не конкуруючою.

В результаті обранець зареєстрував законопроект №7262 від 07.04.2022 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збереження робочих місць в умовах воєнного стану.

За проектом пропонується тимчасово, починаючи з 01 квітня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний стан, знизити податок на доходи фізичних осіб до 9% (наразі 18%), а для новостворених робочих місць – взагалі оподатковувати за ставкою 5%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі