Захист спадкових прав громадян: Нотаріальна палата звернулася до НБУ

12 квітня 2022, 15:04Новини775

Этот материал также доступен на русском

Нотаріуси України продовжують працювати в умовах воєнного стану.

  • Посилання скопійованоlink copied

Нотаріуси України продовжують працювати в умовах воєнного стану. Наразі серед затребуваних нотаріальних дій – видача свідоцтв про право на спадщину на грошові кошти на рахунках, відкритих на ім’я померлих осіб.

Видача таких свідоцтв відбувається на підставі отриманої від банку інформації, задля чого нотаріуси направляють запити в порядку ст. 46 Закону «Про нотаріат», вказали в Нотаріальній палаті, зазначає Юрліга.

Так, до початку воєнних дій такі запити надсилалися поштою, але в нинішній ситуації нагальним є налагодження електронного документообігу.

Як зазначається, усі передумови для цього наявні: нотаріуси використовують КЕП (для перевірки банком) і мають можливість приймати на свої електронні поштові скриньки від банків е-документи, підписані ЕЦП уповноважених осіб, та перевіряти дійсність. Ба більше, електронне листування НБУ з нотаріусами шляхом надсилання документів з ЕЦП вже практикується тривалий час.

«Електронний документообіг між банками та нотаріусами сприятиме оперативному надсиланню запитів та отриманню відповідей на них у найкоротші терміни, є безпечним способом обміну інформації та сприятиме громадянам у реалізації їх спадкових прав», – зазначили в Нотаріальній палаті.

Тому НПУ звернулася до НБУ з проханням здійснити організаційно-розпорядчі заходи щодо налагодження взаємодії між нотаріусами та банківськими установами щодо електронного документообігу. Також Нотаріальна палата просить доручити банкам повідомити про це НПУ, щоб нотаріуси були ознайомлені із переліком банків, які впровадять запропоновані ініціативи.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу