За рік роботи електронних земельних аукціонів організатори заробили 751 млн грн

4 жовтня 2022, 17:30Новини281

Этот материал также доступен на русском

Загальна вартість усіх лотів із оренди землі – 168 млн грн, продажу – 2,6 млрд грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Рівно рік тому, у жовтні, в Україні було запущено електронні аукціони з оренди та продажу земель у системі «Прозорро.Продажі». За цей час станом на сьогодні в системі оголошено 3797 аукціонів із оренди та 3003 – з продажу землі. Вони охоплюють площу понад 31 тис. га.

Загальна вартість усіх лотів із оренди землі – 168 млн грн, продажу – 2,6 млрд грн.

У топі регіонів за стартовою вартістю лотів із оренди – Кіровоградська (23,15 тис. грн), Львівська (21,3 тис. грн), Одеська (19,4 тис. грн), Хмельницька (12,7 тис. грн), Дніпропетровська (10,4 тис. грн) області.

Лідери за стартовою вартістю лотів за аукціонами з продажу – Львівська (698 тис. грн), Київська (678 тис. грн), Вінницька (351 тис. грн.), Закарпатська (195 тис. грн), Одеська (165 тис. грн), Черкаська (69 тис. грн) області.

Від початку війни в системі завершено 912 земельних аукціонів, які принесли організаторам 234 млн грн.

У системі зараз приймаються заяви на участь у 657 нових земельних аукціонах із оголошеною вартістю 288 млн грн.

Зростання ціни на торгах становить близько 70 %.

На період воєнного стану аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності не проводяться. Проте системою «Prozorro.Продажі» можуть і надалі користуватися приватні фізичні особи. Наразі вони оголосили в системі 18 аукціонів за площею в 57 га. Їх дохід сягає 2,2 млн грн.

Нагадаємо, що 24 березня Верховна Рада України дозволила не проводити аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності на період воєнного стану. Але це не стосується всіх інших видів земель – операції з ними мають проводитись і далі у «Прозорро.Продажі». Крім того, ці зміни не впливають на приватних осіб – вони, як і раніше, мають змогу оголошувати в системі «Прозорро.Продажі» торги з продажу та оренди с/г землі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень