Огляд ЗМІ

З урахуванням повного індексу інфляції: як зміняться пенсії у 2023 році

24 грудня 2022, 12:45Новини750

Такий перерахунок заплановано на квітень, коли пенсію буде найбільше вирівняно з урахуванням інфляції

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні максимальний перерахунок пенсійних виплат у 2023 році планують зробити з урахуванням повного індексу інфляції.

Такий перерахунок заплановано на квітень, коли пенсію буде найбільше вирівняно з урахуванням інфляції.

Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю виданню “Кореспондент”.

Вона зазначила, що український уряд поступово підтягує пенсії до рівня інфляції. Повний перерахунок буде з урахуванням повного індексу інфляції. Його зроблять у квітні, коли доходи пенсіонерів будуть найбільш вирівняні з урахуванням того, наскільки знецінилася гривня.

“Наприклад, в жовтні ми запровадили наступний етап програми Президента Зеленського про доплати людям, віком 70+, 75+, 80+ років. Ці люди мають додаткову доплату, і пенсії вже проіндексовані. Це вже додаткові кошти, хоч і невеликі, але йдуть в плюс. 1 грудня піднімається прожитковий мінімум для тих пенсіонерів, які отримували найнижчі пенсії. Це теж піде в плюс, їм перерахують пенсійні кошти. І максимальний перерахунок ми плануємо робити з урахуванням повного індексу інфляції“, – пояснила міністерка соціальної політики.

За її словами, на 2023 рік заплановано також паралельні перерахунки для різних категорій громадян, зокрема й пенсіонерів, які продовжують працювати. Перерахунок робитиметься з урахуванням їхнього стажу.

Нагадаємо, з 1 грудня розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшився з 2 027 до 2 093 грн і у зв’язку з цим органи ПФУ здійснили відповідний перерахунок пенсій.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні