Warcrimes.gov.ua – головна платформа збору доказів злочинів РФ

13 березня 2022, 11:53Новини379

Этот материал также доступен на русском

Вся важлива інформація про злочини ворога має бути акумульована і задокументована правильно.

  • Посилання скопійованоlink copied

Вся країна обороняється, відбиває атаки ворога і допомагає потерпілим, а ще – збирає докази варварської агресії Російської Федерації та її воєнних злочинів. Бо для кожного з нас справедливе покарання ворога так само важливе, як і перемога.

І ми вдячні громадським і приватним ініціативам, лідерам думок і фахівцям за створення таких каналів комунікації.

Однак вся важлива інформація про злочини ворога має бути акумульована і задокументована правильно.

Для цього існує єдиний ресурс – warcrimes.gov.ua. Це своєрідний доказовий хаб, з яким працюють всі правоохоронні і державні органи.

Офіс Генпрокурора продовжує виконувати координаційну роль і в умовах воєнного стану. На цій платформі об’єднуються зусилля правоохоронців, експертів, представників громадських і міжнародних організацій, журналістів і всіх, хто хоче допомогти і фіксує звірські вбивства мирних громадян та інші злочини Російської Федерації на нашій землі.

Для того, щоб зібрана інформація згодом змогла бути використана Офісом Генпрокурора в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі й в українських судах, а також під час потенційних спеціальних міжнародних трибуналів, її необхідно відповідально і кваліфіковано зібрати і оформити згідно з міжнародно визнаними стандартами. Ці докази також будуть використані Міністерством закордонних справ у Міжнародному суді ООН, Міністерством юстиції в Європейському суді з прав людини.

Прокуратура України вже має «бойовий» досвід з розслідування воєнних злочинів. Прокурори знають і вміють використовувати спеціальні механізми, розуміють, яку саме інформацію потрібно консолідувати. В нас є база даних I-DOC, яка дозволяє здійснювати аналіз та систематизацію цих злочинів. Ця аналітична система інтегрована з ресурсом warcrimes.gov.ua.

На сайті платформи покрокова інструкція для тих, хто передає свідчення про злочини РФ. Дотримуючись її, кожен зможе зробити великий вклад у нашу спільну перемогу і на юридичному фронті.

Росія не вперше стукає у двері сусідніх держав своїми танками й ракетами. Офіс Генерального прокурора вже згуртував світову коаліцію заради правосуддя проти агресії РФ. 39 країн звернулось до Міжнародного кримінального суду з закликом розслідувати ситуацію в Україні. І команда МКС вже почала це розслідування. Країни-партнери відкрили власні кримінальні провадження за своїм національним законодавством і допоможуть збирати покази свідків, вимушених біженців з України, які пережили жах війни. У нашій справі щодо вторгнення в Україну вже маємо понад 4 десятки підозрюваних високопосадовців РФ, а також їхніх «подпєвал»-розпалювачів війни. А їх будуть тисячі. Не кожен може взяти зброю і безпосередньо захищати державу в бойових діях, але кожен може камінчик за камінчиком закласти підвалини фундаменту, на якому потім вибудується архітектура обвинувачення стосовно варварської Росії і її високопосадовців.

Героїчний народе, ваші активні дії, зібрані матеріали, фото й відео – запорука покарання головного воєнного злочинця 21 століття і кожного, хто разом із його кривавим режимом вбиває нашу країну.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”