ВС опублікував огляд рішень, ухвалених ВС (за період із 6 по 10 грудня 2021 року)

17 грудня 2021, 16:41Новини226

Этот материал также доступен на русском

8 грудня Касаційний цивільний суд у складі ВС розглянув справу про повернення боргу за договором оренди нежитлового приміщення.

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховний Суд опублікував щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період із 6 по 10 грудня 2021 року).

7 грудня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розглянув справу, у якій підприємство оскаржило витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, наданий структурним підрозділом обласного департаменту Держгеокадастру.

Так, позивач доводив, що відповідач не застосував вплив локального фактора «знаходження земельної ділянки в санітарно-захисній зоні» щодо території, на якій розташовано виробничо-складські приміщення та офіс із прибудовою, що призводить до зайвих витрат орендної плати позивача в розмірі 127 272,00 грн на рік. Верховний Суд погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій, які відмовили в задоволенні позовних вимог з огляду на таке:

«Вихідними даними для обчислення коефіцієнта впливу локальних факторів є, зокрема, генеральні плани населених пунктів. У генеральному плані міста не зазначені дані, які були б підставою для застосування бажаного локального фактора».

(Постанова КАС ВС від 7 грудня 2021 року у справі № 808/423/18)

8 грудня Касаційний цивільний суд у складі ВС розглянув справу про повернення боргу за договором оренди нежитлового приміщення.

Як зазначається, орендар та орендодавець уклали угоду про припинення дії договору оренди, однак на той момент накопичилася заборгованість з орендної плати, і орендодавець просив суд стягнути її з орендаря. Суд першої інстанції задовольнив позов, апеляційний суд змінив попереднє рішення в частині суми стягнутого боргу.

КЦС ВС підтвердив право позивача на стягнення коштів, однак змінив мотивувальну частину рішень судів першої та апеляційної інстанцій. Касаційний суд погодився з доводами відповідача, що договір оренди підлягав нотаріальному посвідченню, відповідним чином він завірений не був, а тому є нікчемним.

Водночас якщо договір оренди нікчемний, то майно відповідачем було набуте безпідставно, і відповідно до ст. 1212 ЦК України позивач має право на відшкодування шкоди за користування чужим майном.

(Постанова КЦС ВС від 8 грудня 2021 року у справі № 759/9443/17)

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи