ВПО звільняють від штрафів за прострочення виконання зобов’язань за кредитами

27 вересня 2021, 12:18Новини386

Этот материал также доступен на русском

Особі, яка отримала таке звільнення від наслідків невиконання зобов’язань, не можуть відмовити у наданні нового кредиту та/або позики.

  • Посилання скопійованоlink copied

6 вересня 2021 року набрав чинності Закон України Про внесення зміни до ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо звільнення деяких категорій внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики».

Finance.ua з’ясував у експертів системи безоплатної правової допомоги (БПД), яких громадян стосується закон і чим він може бути корисним для них.

Кого стосується нововведення?

Положення затвердженого документа стосуються виключно кредитних договорів і договорів позики, які укладені до 20 лютого 2014 року з внутрішньо переміщеними особами з АР Крим і Севастополя, та до 14 квітня 2014 року – для договорів з ВПО з Донецької та Луганської областей.

При цьому діє умова: у таких осіб не має бути прострочення виплат за цими договорами станом на 20 лютого 2014 року та 14 квітня 2014 року відповідно.

Законом встановлюється такі норми:

  • загальна сума процентів за договорами кредиту та договорами позики для ВПО отримала обмеження. Зокрема, така сума не може перевищувати суму процентів, нарахованих до настання терміну виконання основного зобов’язання;
  • забороняється нараховувати неустойки (штрафу, пені);
  • ВПО звільняються від відповідальності за порушення грошових зобов’язань: вони можуть не сплачувати борг з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також проценти річних від простроченої суми;
  • забороняється відступлення (продаж, передача) права вимоги за кредитним договором та/або договором позики, позичальником за яким є ВПО, без згоди боржника. Винятком є кредитори, віднесені до категорії неплатоспроможних, а також банки, щодо яких здійснюються процедури виведення з ринку відповідно законодавства;
  • кредитор зобов’язаний перерахувати заборгованість за кредитним договором та/або договором позики, з урахуванням зазначених норм впродовж 7 днів з дня надходження письмового звернення від ВПО. Якщо кредитор не виконує цей обов’язок – така заборгованість вважається автоматично перерахованою на наступний день після закінчення 7 днів з дня надходження до кредитора письмового звернення від ВПО.

Чи можуть ВПО-боржники отримати новий кредит?

Важливо, що особі, яка отримала таке звільнення від наслідків невиконання зобов’язань, не можуть відмовити у наданні нового кредиту та/або позики.

Відповідальність за невиконання чи неналежне виконання внутрішньо переміщеною особою зобов’язань за кредитним договором та/або договором позики покладається на РФ як на державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі