Проекти та інновації

Волонтерів пропонують звільнити від мобілізації

14 листопада 2023, 16:37Новини477

Этот материал также доступен на русском

Відповідні зміни вносяться до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 10251, відповідно до якого призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягатимуть також:

– громадяни України військовозобов’язаного віку та стану, які працюють (не менш як на 0,75 ставки) або займаються підприємницькою діяльністю (і не мають податкових заборгованостей) та офіційно займаються волонтерською діяльністю (входять до Реєстру волонтерів, мають посвідчення волонтера затвердженого зразку) і мають підтверджуючі документи, що у поточному або попередньому місяці здійснювали волонтерську діяльність.

Відповідні зміни вносяться до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Автор законопроекту Г.Мазурашу так пояснив необхідність таких змін: “… волонтерською діяльністю, як правило, займаються і ті громадяни, які за віком та формально за станом є військовозобов’язаними, але з різних причин реально не можуть служити у військових підрозділах та виконувати бойові та інші завдання. При цьому багато з них їздять у зону бойових дій, куди завозять допомогу і Захисникам, і цивільним громадянам, які постраждали від військових дій. Але цій діяльності нерідко заважають не дуже мудрі дії з боку представників ТЦК та СП, які ганебно «ганяються всюди і за всіма», намагаючись погрозами і примусом загнати громадян в Армію, чим, до слова, створюють приємну для ворогів картинку, і враження, що в Україні критично не вистачає сміливих патріотів, які готові фізично і морально стати на захист Вітчизни. Під такі «атаки» з боку «військоматних» потрапляють, на жаль, і волонтери”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…