Зверніть увагу

Воєнний стан: чи може роботодавець вручити повістку військовозобов’язаному працівнику

3 листопада 2023, 17:17Новини362

Этот материал также доступен на русском

На роботодавців покладається контроль за своєчасним прибуттям військовозобов’язаного до місця, визначеного повісткою, але порядок такого контролю ніде не визначений

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабну агресію РФ. Мобілізації підлягають чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки.

Юристка практики військового права юридичної компанії «Приходько та партнери» Тетяна Козян розповіла виданню «РБК-Україна», чи має право роботодавець вручити повістку працівнику.

Експертка зауважила, що в Україні керівники підприємств мають право вручати повістки працівникам. Також на роботодавців покладається контроль за своєчасним прибуттям військовозобов’язаного до місця, визначеного повісткою, але порядок такого контролю ніде не визначений, говорить юристка.

“Якщо роботодавець отримує розпорядження від територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення військовозобов’язаного про виклик, він зобов’язаний видати наказ про таке оповіщення та під підпис довести його до відома визначених осіб. А також вручити повістку про явку за викликом до ТЦК та СП”, – сказала Козян.

Юристка додала, що роботодавці несуть адміністративну відповідальність за порушення цих зобов’язань. В разі порушення під час особливого періоду, зокрема воєнного стану, передбачений штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100–8 500 гривень).

“Рішення про накладання штрафу за порушення ухвалює керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки”, – резюмувала вона.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень