Вітренко пропонує через суд забирати облгази Фірташа за борги

11 травня 2021, 18:59Новини181

Вітренко запропонував комплексне рішення, в тому числі і на законодавчому рівні.

  • Посилання скопійованоlink copied

Голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко, коментуючи борги облгазів Фірташа, заявив про необхідність судової роботи: якщо компанія не може розрахуватися, вона у законний спосіб має перейти у власність держави.

Про це він сказав в інтерв’ю НВ Бізнес, зазначає ЕП.

За словами Вітренка, компанії Дмитра Фірташа отримують на ринку газу надприбутки за рахунок націнки в 30-40% у порівнянні з цінами конкурентів.

Коментуючи борги, які пов’язані з Фірташем облгази накопичили перед «Нафтогазом» (близько 8 млрд грн), Вітренко запропонував комплексне рішення, в тому числі і на законодавчому рівні.

«Іноді ці борги виникають по всьому ланцюжку через якість рішення держави. І відповідно, учасники ринку не можуть нести відповідальність. Потрібно знайти варіант, який з одного боку дозволить там, де потрібно борги списувати, їх списувати. Там, де потрібно – забезпечити розрахунки по колу. І ці розрахунки включають якесь фінансування з держбюджету, але ці гроші потім повернуться до держбюджету», – сказав він.

Також Вітренко заявив, що потрібна і судова робота.

«Часто насправді це жорстка судова робота проти компаній того ж пана Фірташа, де у нього через суд потрібно ці компанії забирати. Якщо не може розрахуватися, значить, ця компанія повинна фактично перейти у власність держави у правильний законний спосіб», – підкреслив він.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень