Зверніть увагу

Від пільг на комуналку до реабілітації, – у ЗМІ пояснили про спецправа військовослужбовців та порядок їх отримання

14 квітня 2022, 14:01Новини459

Сім’ям загиблих захисників виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Питання спеціальних прав військовослужбовців та порядок їх отримання сьогодні є досить актуальним. В мережі Інтернет можна віднайти поради юристів щодо того, про які саме права йдеться.

Трудові права

За контрактником чи строковиком на його/її основній роботі зберігається середня заробітна плата та всі виплати на час проходження військової служби. В тому числі на період перебування у полоні та на лікарняному за наслідком отримання поранення під час проходження служби. Військові гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розкладу.

Добровольці, тероборонівці (самостворені, а не ЗСУ), котрі не мають повістки чи укладеного контракту, гарантій збереження робочого місця не мають, заробітна плата не зберігається та не виплачується.

Реабілітація

Військовослужбовці, УБД та прирівняні до них особи мають право на безоплатну психологічну, медико-психологічну реабілітацію. Для отримання послуг необхідно звернутися із заявою до органу соцзахисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання. Якщо особа протягом 2 років не одержувала безоплатної санаторно-курортної путівки, то вона має право на грошову компенсацію вартості лікування.

Лікування

Військовослужбовці (крім строковиків) та члени їхніх сімей мають право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України. Цим видом відновлення можна користуватись один раз на рік. Відбувається воно під час чергової відпустки військовослужбовця.

Пільги на комуналку

Військовослужбовцям та їхнім родинам надається 50% знижка на квартплату та комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія тощо) в жилих будинках усіх форм власності. Для отримання цієї категорії пільг необхідно звернутись до Управління праці та соціального захисту населення.

Безоплатний проїзд

Військові можуть користуватись залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом у відрядженнях та у відпустках в межах України. Цю послугу можна замовити, подавши заяву до Структурних підрозділів з питань соцзахисту населення, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад чи ЦНАПу.

Право на матеріальне, грошове та інші види забезпечення

На період дії воєнного стану військовослужбовцям ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ГУ розвідки Міноборони, Нацгвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу ДСНС, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спецоперацій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 гривень щомісячно (крім строковиків).

А тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях (у тому числі строковикам) розмір додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень. Виплата здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Окрім того, сім’ям загиблих захисників виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”