Проблемні борги

Верховний Суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку Грін Банку

12 березня 2021, 11:24Новини244

Этот материал также доступен на русском

“Грін Банк” здійснював ризикову діяльність, що загрожувало інтересам вкладників та кредиторів банку, та неодноразово порушував законодавство з питань фінансового моніторингу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду 26 лютого 2021 року остаточно відмовив у задоволенні касаційної скарги акціонерів ПАТ «Грін Банк» про визнання протиправною та скасування постанови Національного банку про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію зазначеного банку.

Також суд відмовив у вимозі зобов’язати Національний банк повернути банківську ліцензію ПАТ «Грін Банк», – повідомляє прес-служба НБУ.

Позивачами у цій справі були міноритарні акціонери банку – ТОВ «Марго Груп» та ТОВ «Максімус і КО», які володіють по 9,9152 % акцій банку.

Підставами для відмови у задоволенні касаційної скарги акціонерів суд зазначив недоведеність позивачами їх права звернення до суду із таким позовом в інтересах банку, адже вони не були контролюючими акціонерами та не входили до керівних структур банку.

Згідно з висновками Великої Палати Верховного Суду та ураховуючи практику Європейського суду з прав людини ці умови є обов’язковими для звернення до суду із таким позовом в інтересах банку. Тому суд касаційної інстанції змінив постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 17 травня 2016 року в цій справі в частині мотивів відмови у задоволенні позовних вимог ТОВ «Марго Груп» та ТОВ «Максімус і КО».

Постанова Верховного Суду є остаточною у вказаній судовій справі та оскарженню не підлягає.

Довідково
Національний банк у січні 2015 року прийняв рішення про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії у ПАТ «Грін Банк».

ПАТ «Грін Банк» було віднесено до категорії неплатоспроможних з метою захисту вкладників та інших кредиторів цього банку у вересні 2014 року. Основною підставою для такого рішення був факт здійснення банком ризикової діяльності, що загрожувало інтересам вкладників та кредиторів банку, та неодноразове порушення законодавства з питань фінансового моніторингу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Суд повинен мати серйозні підстави, щоби продовжити строки в процедурі розпоряджання майном