Про це свідчать дані НБУ, зазначає FinClub.
Така зміна пов’язана насамперед із продажем валюти на міжбанківському валютному ринку, пояснили в регуляторі. Водночас активізація надходження офіційної міжнародної допомоги в Україну частково компенсувала цей продаж.
«НБУ був вимушений продати значний обсяг валюти з резервів на ринку через перевищення попиту на валюту над її пропозицією. Так, надходження від експорту товарів та послуг і від трудових мігрантів були нижчими за витрати на оборону, імпорт та розрахунки із міжнародними платіжними системами. Останні здійснюються з огляду на витрати громадян із гривневих платіжних карток за кордоном», — розповіли в Нацбанку.
Крім цього, збільшення різниці між попитом та пропозицією на ринку зумовила монетизація дефіциту бюджету з боку НБУ.
Як зазначається, переважна частина отриманого урядом фінансування у гривні поступово потрапляла на валютний ринок й це посилювало попит на іноземну валюту. Як результат, чистий продаж валюти Національним банком у червні становив $3,956 млрд. У червні на відповідні рахунки надійшло $967,4 млн від Світового банку, $779 млн – від уряду Канади та ще $479,4 млн – від Агенції з міжнародного співробітництва Японії.
Загалом валютні надходження на рахунки уряду в НБУ за підсумками минулого місяця становили $2,76 млрд.