В Україні продовжує діяти FSC сертифікація

19 квітня 2022, 15:39Новини605

Станом на квітень 2022 року в Україні сертифіковано 3,9 млн га лісів та видано 118 сертифікатів системи ведення лісового господарства

  • Посилання скопійованоlink copied

У той час як відбулося призупинення сертифікатів в росії та їх анулювання в білорусі, FSC сертифікація в Україні збережена. Лісова галузь та деревообробний бізнес отримали вагому підтримку у можливостях забезпечення відповідального господарювання згідно з цінностями FSC на територіях, незачеплених військовим конфліктом.

19 квітня, 2022. – Військова агресія російської федерації проти України створила загрозу в постачанні продукції з відповідальних джерел в усьому світі та поставила на межу виживання лісовий сектор країни. Дотримання лісовими підприємствами вимог стандартів Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council®, FSC®) залишається натепер свідченням дбайливого ставлення до лісів при використанні його ресурсів, відтворенні й захисту, врахування потреб місцевих громад і збереження біорізноманіття. Деревообробний бізнес надає безумовну перевагу роботі з деревиною, яка походить з таких лісів, адже це міжнародне визнання відповідальності компаній та додаткове свідчення законності і сталості лісової продукції.

Військові дії вплинули на економічні зв’язки господарюючих суб’єктів, логістичні ланцюги, а на територіях військового конфлікту заблокували та/чи повністю зруйнували інфраструктуру й виробничі потужності лісового сектору. На таких територіях проведення незалежних аудитів стало неможливим з огляду на небезпеку для життя і здоров’я людей.

На відміну від рішення щодо Росії, де відбулося призупинення торгових сертифікатів, та Білорусі, де сертифікати були анульовані, FSC сертифікація в Україні на територіях поза межами зон військового конфлікту залишається вагомим інструментом забезпечення сталого лісогосподарювання. Своїми рішеннями FSC Міжнародне продовжує підтримувати українських утримувачів сертифікатів – лісові господарства, меблевиків, целюлозо-паперові комбінати та інших виробників продукції з деревини і деревної маси.

Підприємства і надалі можуть виробляти і реалізовувати продукцію з логотипом FSC, який надзвичайно цінується в усьому світі.

Детальніше про дослідження щодо споживчих переваг FSC-сертифікованої продукції тут.

“Ми надсилаємо чіткий сигнал як українським товаровиробникам, органам влади, зацікавленим сторонам, так і споживачам у Європі, що запровадження військового стану на територіях, не зачеплених військовим конфліктом, не є підставою для відступу від вимог національного законодавства та міжнародних стандартів нашої організації. Ті утримувачі, які мають можливість забезпечити дотримання вимог FSC сертифікації, демонструючи прихильність її цінностям, підтримані у своєму прагненні. Вже маємо повідомлення про посилення дисципліни та відповідальності кожного працівника підприємств лісового сектору. Попередження ризиків недотримання вимог законодавства і стандартів набуває ще більшої ваги у системі управління. Зміни у застосуванні процедур сертифікації за теперішніх умов жодним чином не мають позначитися на якості сертифікації. Активна участь зацікавлених сторін, відкритість і прозорість FSC сертифікації є запорукою формування довіри між усіма учасниками цього процесу та залишається надалі драйвером змін у лісовому секторі”, Павло Кравець, директор FSC Україна.

Forest Stewardship Council® (FSC®) — міжнародна неурядова організація, діяльність якої спрямована на підтримку екологічно та соціально відповідального управління лісами та забезпечення невиснажливого використання лісових ресурсів. Станом на квітень 2022 року в Україні сертифіковано 3,9 млн га лісів та видано 118 сертифікатів системи ведення лісового господарства. Лісопромисловий бізнес охоплений 402 сертифікатами ланцюга постачання.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро