Огляд ЗМІ

В Мінагро розповіли про очікуваний прибуток від агроекспорту

10 липня 2023, 14:57Новини127

Этот материал также доступен на русском

Ціни на агропродукцію на внутрішньому ринку в найближчі місяці суттєво не зміняться, запевняють у відомстві

  • Посилання скопійованоlink copied

Експорт української агропродукції за рік може скласти 20 млрд доларів. Про це розповів в ефірі телемарафону перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, очікується, що цьогоріч Україна може зібрати приблизно 47-50 млн тонн зернових, що більше, ніж прогнозувалось весною.

Висоцький додав, що внутрішнє споживання зернових становить 16-17 млн тонн, а приблизно 30 млн тонн може бути експортовано.

“Якщо ми подивимось на середньостатистичний експорт за останні декілька місяців, то він коливається в межах 1,5 – 1,7 млрд доларів в місяць за українську агропродукцію. Тому можна очікувати, що за рік експорт буде в межах 20 млрд доларів. Ситуація може змінитись у зв’язку з коливанням на міжнародних ринках, але орієнтир приблизно такий”, – зазначив заступник міністра.

Також Висоцький підкреслив, оскільки продукції виробляється в декілька разів більше, ніж споживається, тому ціни на внутрішньому ринку в найближчі місяці критично не зміняться.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні