Ураження санкційною зброєю: хроніки 5 квітня

5 квітня 2022, 12:45Новини1069

Этот материал также доступен на русском

П’ятий пакет санкцій Євросоюзу проти росії, ймовірно, торкнеться лізингу літаків, імпорту та експорту авіаційного палива, продукції зі сталі та предметів розкоші

 • Посилання скопійованоlink copied

Відповідно до індексу виробничої активності S&P, показники запасів готової продукції та швидкості поставок в росії за останній місяць сягнули найгірших результатів з 2008 року.

Це негативно відбивається на діяльності багатьох галузей економіки країни-агресора. Наприклад, власники готелів та ресторанів відкладають заплановане відкриття нових точок. Одна з ключових причин – це проблеми з постачанням товарів та комплектуючих, навіть оплачених до початку війни.

Це, в свою чергу, призводитиме до сповільнення російської економіки, подальшого зростання цін, а подекуди і дефіциту товарів та скорочення робочих місць.

Цьому сприяє і подальше скорочення іноземних компаній у росії.

Ситуація станом на 5 квітня 2022 року

 • Міністерство фінансів США не дозволить росії проводити доларові платежі за державним боргом із рахунків російських установ в американських банках
 • Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings відкликало рейтинги восьми російських компаній “за комерційними причинами”. Про це йдеться у заяві Fitch. Відкликання стосується рейтингів Evraz, X5 Retail, Petropavlovsk, Nord Gold, Yandex NV, Globaltrans, EuroChem Group AG (холдингова компанія “ЄвроХіма”), Eurasia Drilling Company, а також їхніх дочірніх компаній, що спеціалізуються на розміщенні облігацій.

 • Ірландський виробник будівельних матеріалів Kingspan оголосив про вихід із російського ринку. Про це повідомляє RTE із посиланням на заяву компанії. “Незважаючи на те, що наше рішення про вихід було прийнято на початку березня, знадобилося кілька тижнів, щоб переконатися, що все пройде в належному порядку, при цьому ключовим пріоритетом є безпека наших співробітників”, – заявили в компанії. У Kingspan додали, що продали бізнес в рф місцевому керівництву.
 • Харчова компанія Kerry Group з головним офісом в Ірландії заявила, що останні декілька тижнів скорочувала роботу в рф та білорусі і припинила операції повністю

 • Платформа для оренди житла Airbnb заборонила користувачам з росії та білорусі здійснювати бронювання на сайті з 4 квітня. Про це йдеться у повідомленні компанії. Всі бронювання в росії та білорусі, що розпочинаються 4 квітня 2022 року і пізніше, скасовані. Ще на початку березня Airbnb повідомила про зупинку всіх операцій на території країни-агресора.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 4 квітня
Новини • Війна з Росією
 • Білоруська компанія-розробник ігор Wargaming оголосила про рішення припинити діяльність у росії та білорусі. Про це йдеться у повідомленні компанії. Компанія вирішила, що не володітиме або керуватиме бізнесом у цих країнах і Wargaming вже розпочав процес закриття своєї студії в Мінську.
 • Колишню дочірню компанію “Газпрому” в Німеччині Gazprom Germania GmbH передадуть під управління Федеральному мережевому агентству ФРН до 30 вересня

 • Австралія забороняє експортувати до росії ювелірні вироби, вина, транспортні засоби, вироби зі шкіри та хутра, а також будь-які предмети розкоші.
 • Литва заборонить переведення в країну підрозділів міжнародних компаній із росії. Міжнародні IT-компанії та інші компанії, що діють у росії, не зможуть переїхати до Литви. Про це повідомила литовська міністр економіки та інновацій Аушріне Армонайте.
 • Данія запровадила мораторій на закупівлю російської нафти.
 • Уряд США затримав в Іспанії мегаяхту, що належить російському мільярдеру Віктору Вексельбергу, тісно пов’язаному з Владіміром Путіним. Як повідомляє агентство АР, це перша ініціатива уряду США, яка забезпечує дотримання санкцій щодо “конфіскації та заморожування” великих човнів та інших коштовних активів російської еліти. Джерело в цивільній гвардії повідомило AP, що затримана яхта – це Tango, 78-метрове судно під прапором Островів Кука, яке оцінюється у $120 млн.

 • П’ятий пакет санкцій Євросоюзу проти росії, ймовірно, торкнеться лізингу літаків, імпорту та експорту авіаційного палива, продукції зі сталі та предметів розкоші. Про це повідомив телеканал CNBS із посиланням на двох європейських чиновників.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога