За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 21 квітня

21 квітня 2022, 11:59Новини548

Станом на 21 квітня не менше 950 іноземних компаній із 62 країн та 45 галузей призупинили або припинили свою діяльність у росії.

  • Посилання скопійованоlink copied

Росія врешті-решт почала визнавати економічні проблеми внаслідок війни в Україні, хоч і значно перебільшено-оптимістично. Так, російська влада заявила, що 98 тисяч працівників відправлені у простій разом з виробництвами та бізнесами. Водночас у Financial Times підрахували, що тільки працівників іноземних компаній, які знаходяться у простої через призупинення діяльності в росії, налічується близько 200 тисяч.

Крім того, за оновленими даними експертів, російська економіка може втратити більше 30% у 2022 року (оцінка IIF). За оцінками KSE та Ukraine Economic Outlook, втрати можуть сягнути близько 50% економіки. ЄБРР та JP Morgan оцінюють втрати ВВП у 10-15%.

Інфляція прогнозується на рівні 27,5-29,7% (дані відповідно від Сбербанку росії та ВЕБ.РФ).

Станом на 21 квітня не менше 950 іноземних компаній із 62 країн та 45 галузей призупинили або припинили свою діяльність у росії. Згідно з наявною інформацією про 309 компаній, прямо чи опосередковано це вплине на понад 616 тисяч співробітників. Компанії, які заявили про повний вихід із росії, мали 19,5 млрд доларів доходу та 10,3 млрд доларів капіталу. Компанії, які тимчасово призупинили свою діяльність на російському ринку, мали річний дохід у розмірі 64,5 млрд. доларів. ТОП-10 компаній – найбільших платників податків – це близько $13,7 млрд податків на рік – ще не повністю вийшли з ринку, хоча й оголосили про таку можливість.

Ситуація станом на 21 квітня 2022 року

  • Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок (на фото) заявила, що Німеччина поступово відмовлятиметься від покупки російських енергоносіїв, зокрема, до кінця року повністю відмовиться від імпорту російської нафти.

  • Сполучені Штати запровадили нові санкції, які мають обмежити можливість росії обходити заборони – до переліку увійшли російські майнери криптовалюти, банк та пропагандистська мережа олігарха Константіна Малофєва. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів США.
  • Британський концерн Imperial Brands (раніше – Imperial Tobacco Group, бренди Winston, West, Davidoff) – оголосив про передачу бізнесу в рф російським інвесторам, внаслідок чого компанія планує списання негрошових активів на суму 225 млн фунтів стерлінгів. Як повідомляється на сайті компанії, ця угода ще має бути погоджена місцевими регуляторами. Суму угоди та нового власника бізнесу компанія не називає, зазначаючи, що вона передбачає продаж як фабрики у Волгограді, так і маркетенгового бізнесу в росії.

  • Польський ретейлер LPP планує розірвати договір оренди 80 тис. кв. м побудованих для них складських приміщень у “PNK Парк Жуковський” у Підмосков’ї, повідомляє газета “Комерсант” з посиланням на джерела на ринку нерухомості. Ретейлер Jysk та косметичний бренд Lush також залишають приміщення у логістичних парках, йдеться у публікації.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 20 квітня
Новини • Війна з Росією
  • Литовська група сільськогосподарських та промислових компаній Linas Agro Group продає бізнес у росії. Інформація про можливих покупців не повідомляється. Про це зазначає портал ділових новин vz.lt, передає Delfi. За словами фінансового директора групи Мажвідаса Шилейки, рішення про вихід компанії із Білорусі також ухвалять найближчим часом.

  • Нацбанк Чехії відкликав ліцензію у Sberbank CZ – чеської “дочки” Сбербанку. Про це повідомляє чеське видання СTK. За даними агентства, чеський регулятор відкликав ліцензію на банківську діяльність через погіршення становища банку, яке проявилось у різкому відпливі вкладів через війну Україні.
  • Виробник господарських товарів Procter&Gamble (бренди Always, Gillette, Pampers, Tide, Oral-B та інші), ймовірно, не зможе продовжувати роботу в росії через санкції, обмеження щодо фінансовх установ, грошово-кредитного контролю та проблеми з поставками. Про це пише Reuters із посиланням на заяву компанії. “У середу P&G назвала вплив війни на своїх роздрібних клієнтів, постачальників і дистриб’юторів фактором, який впливає на те, чи зможе вона залишатися в росії. P&G має приблизно 2500 співробітників у росії”, – пише агентство.

  • Японія офіційно скасувала торговий статус росії “найбільшого сприяння” через її вторгнення в Україну.
  • Японські підприємці припинили імпорт вироблених у росії калійних добрив у зв’язку із війною в Україні. Про це з посиланням на джерела повідомило агентство Kyodo. Зазначається, що для заміни частки рф (у червні 2021 року припадало 16% імпорту цієї сировини) підприємці з Японії збільшили обсяг закупівель у Канаді та Йорданії. Крім того, вони почали відмовлятися від білоруських калієвих добрив, які становили 10% від японського імпорту.
  • Індійська сталеливарна компанія Tata Steel Group, яка є десятою найбільшою у світі за обсягом виробленої сталі, припинила співпрацю з росією. Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба компанії. «Ми прийняли свідоме рішення припинити співпрацю з росією. Tata Steel не має жодних операцій або співробітників у росії», – заявив речник компанії. За його словами, щоб забезпечити безперервність бізнесу, усі підприємства компанії в Індії, Великій Британії та Нідерландах знайшли альтернативні поставки сировини, щоб позбутися залежності від росії.

  • Обсяг російського ринку таксі у 2022 році може скоротитися на 20% – учасники ринку бачать ризики у відпливі водіїв із країн СНД, подорожчанні автомобілів, комплектуючих до них, ремонту та страхування.
  • Юрмальський санаторій «Belorusija» з 20 квітня припинив приймання та розміщення відпочиваючих, а клієнтів санаторію попросили залишити номери. Санаторій припинив роботу через санкції – він належить Управлінню справами президента Білорусі.
  • Криптобіржа Binance обмежить доступ користувачам із росії. Облікові записи користувачів з РФ, загальна вартість криптоактивів яких перевищує €10 000, будуть обмежені. Користувачі поки зможуть використовувати тільки функцію виведення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога