За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 13 квітня

13 квітня 2022, 11:19Новини556

Этот материал также доступен на русском

За офіційним прогнозом зниження ВВП росії цього року становитиме понад 10%

 • Посилання скопійованоlink copied

Після тижнів зволікань в рф спромоглися підрахувати свої втрати від санкцій і від відмови цивілізованого світу мати будь-які зв’язки з державою-агресором. Голова Рахункової палати рф Олексій Кудрін заявив, що за офіційним прогнозом зниження ВВП росії становитиме понад 10%. Раніше у Світовому банку оцінювали падіння ще більше – в 11,2%.

Звичайно, реальна цифра скорочення ворожої економіки залежатиме від її здатності продавати світові свої енергоресурси, передусім – нафту та газ. При тому, що санкції проти російської нафти вже “на столі” у країн ЄС, і мають бути враховані у шостому санкційному пакеті.

Тим часом російська влада продовжує генерувати випадкові нелогічні рішення, які тим не менш допомагають нищити економіку агресора. Вже вкотре депутати ворожої думи зареєстрували законопроект, яким дозволяють місцевим с судам вводити зовнішнє управління в іноземних компаніях, які пішли з російського ринку через війну московії в Україні. В загальних рисах це чимось схоже на рейдерство в законі. Оскільки подібні ініціативи аж ніяк не схожі на цивілізовані практики ведення бізнесу, такий крок може змусити задуматися навіть ті міжнародні компанії, які не збиралися залишати країну-агресора. Подібні кроки росії роблять велику послугу для зусиль України, бо дають міжнародним компаніям додатковий стимул піти з московії.

Ситуація станом на 13 квітня 2022 року

 • Американський вендор програмного забезпечення SAS Institute закривається в росії. Компанія звільнила 300 співробітників російського офісу, а до кінця тижня закриє офіс. Нагадаємо, що з середини березня штат компанії був переведений в режим оплачуваної відпустки.

 • 8 російських компаній та банків вже офіційно оголосили, що не змогли заплатити по євробондах у валюті через санкції. Іноземні банки заморожують гроші. Це: Nordgold, “Северсталь”, РЖД, “Алроса”, “Русгідро”, СУЕК, ЧТПЗ та Радкомбанк. “Уралкалію” французький банк заблокував виплату за кредитами.
 • Мінпромторг рф прогнозує тотальний дефіцит літієвої сировини в країні після того, як найбільші постачальники – Чилі та Аргентина – зупинили його постачання до країни-агресора. Усередині країни його не добувають. Російські чиновники вже кажуть про проблеми у забезпеченні власних потреб у літій-іонних акумуляторів.

 • Дефіцит крейдованого паперу в росії, спричинений санкціями ЄС, становитиме 40%: такий папір використовується для друкарства і переважно імпортується з-за кордону, а на Європу припадає 70% поставок. Про це пише РБК із посиланням на дані Мінцифри рф.
 • Магазини та їх банки-еквайєри відсікають будь-які платежі з карт, випущених в рф, у тому числі і UnionPay. Протестувати UnionPay за кордоном фізично вдається одиницям. Також часто не вдається сплатити за покупки в інтернеті карткою UnionPay. Банки не афішують наявність проблеми, але в кол-центрах заявили, що неможливість оплати – поширене явище.
 • Швейцарсько-голландська компанія Vitol Group, яка є найбільшим у світі нафтотрейдером, має намір до кінця поточного року припинити торгівлю російською нафтою. Про це повідомило в середу агентство Bloomberg із посиланням на отриманий ним коментар представника компанії.

 • Рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило кредитний рейтинг золотодобувної компанії Petropavlovsk до “вибіркового дефолту” та відкликало його.
 • Державне бюро розслідувань заявляє, що завадило російським підприємцям вивезти з України десять суден вартістю понад мільярд гривень, тепер їх мають націоналізувати.
 • Німецька енергетична компанія Uniper не має наміру продовжувати контракти на постачання вугілля з Росії і не укладатиме нових довгострокових контрактів на постачання природного газу.

 • У Huawei AppGallery перестали працювати картки «МИР» і його зачистили від низки російських банківських додатків. Наразі компанія скоротила, але досі постачає споживчу електроніку до росії. Але деякі обмеження торкнулися і смартфонів. Так, компанія виключила картки системи «МИР» із переліку варіантів оплати у своєму магазині застосунків AppGallery. Крім того, користувачі повідомляють про те, що з каталогу магазину зникла низка мобільних додатків російських банків. Так, «пішли» застосунки банків ВТБ Онлайн, Промсвязьбанк і Открытие.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”