Проблемні борги

Укртрансгаз через суд стягнув 350 мільйонів боргу із компанії «Чернівцігаз»

25 лютого 2021, 09:53Новини96

Этот материал также доступен на русском

Такий борг у чернівецької газової компанії виник за послуги балансування обсягів природного газу ще у період з липня 2018 року по лютий 2019 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

Господарський суд Чернівецької області вирішив стягнути з компанії “Чернівцігаз” борг у майже 350 мільйонів гривень, які та має сплатити на користь АТ “Укртрансгаз”. Чернівецька компанія обіцяє оскаржити це рішення суду в апеляційній інстанції, – повідомляє Укрінформ із посиланням на відповідний вирок суду.

“Дослідивши матеріали справи суд вирішив стягнути з Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи “Чернівцігаз” на користь Акціонерного товариства “Укртрансгаз” 349 мільйонів 130 тисяч 926 гривень – заборгованості за послуги балансування обсягів природного газу, 14 мільйонів 644 тисячі 861 гривню – 3% річних, 19 мільйонів 875 тисяч 536 гривень – інфляційних втрат та 701 тисяча 857 гривень – судового збору”, – йдеться у вироку суду.

Натомість, у стягненні 18 мільйонів гривень пені позивачу суд відмовив.

Зазначається, що такий борг у чернівецької газової компанії виник за послуги балансування обсягів природного газу ще у період з липня 2018 року по лютий 2019 року.

“Укртрансгаз” встановив наявність у компанії “Чернівцігаз” негативних місячних небалансів природного газу, що виникли через безпідставний відбір газу чернівецьким підприємством із газотранспортної системи для покриття власних виробничо-технічних витрат. Тому “Укртрансгаз” нарахував “Чернівцігазу” відповідну заборгованість.

Як розповіли у прес-службі компанії “Чернівцігаз”, там знають вже про відповідне рішення суду. У газовій компанії не погоджуються із цим рішенням та готують необхідні документи для оскарження його в апеляційній інстанції.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Важливо довести, що знищення або пошкодження об’єкту відбулось внаслідок збройної агресії рф

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17