Огляд ЗМІ

Українські Мі-8 вперше застосували по рашистам важкі ракети С-13 (відео)

20 червня 2022, 10:27Новини6617

Якщо вести стрільбу в режимі кабрирування, дальність пуску може сягати 10 кілометрів

  • Посилання скопійованоlink copied

У відкритому доступі з’явилось відео, яке показує процес підвіски важких некерованих ракет типу С-13 калібру 122 мм на вертоліт армійської авіації ЗСУ типу Мі-8. Це – перша за час війни згадка у відкритих джерелах про те, що наша армійська авіація застосовує ракети типу С-13 по рашистам.

Формально, виробництво некерованих ракет С-13 стартувало ще за радянських часів. Однак, як розповідав Defense Express, “апгрейд” гвинтокрила типу Мі-8-МСБ-В завершився у квітні 2021 року, після серії випробувань на базі Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ).

Ці випробування показали, що вертольоти типу Мі-8-МСБ-В можуть застосовувати всю номенклатуру НАР типу С-13, як то осколково-фугасними, проникаючими, об’ємно-детонуючими тощо.

Також були уточнені прицільні дані, які показали, що за горизонтального польоту та пікірування дальність стрільби ракетами С-13 з Мі-8-МСБ-Вскладає 4,5 км, в режимі кабрирування – до 10 км.

Defense Express

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога