У жовтні 2021 року погашення вимог кредиторів банків в управлінні Фонду склало 206,9 млн грн

26 листопада 2021, 12:30Новини151

Этот материал также доступен на русском

На позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів, а саме –НБУ, із загальної суми спрямовано 9,2 млн грн. Погашення здійснив ПАТ «БАНК КАМБІО».

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом жовтня 2021 року неплатоспроможні банки, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 206,9 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, 162,2 млн грн спрямовано на погашення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, на погашення вимог 7-ї черги – юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 44,7 млн грн.

На позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів, а саме –НБУ, із загальної суми спрямовано 9,2 млн грн. Погашення здійснив ПАТ «БАНК КАМБІО».

Загалом у січні-жовтні 2021 року сума погашення вимог кредиторів склала 3 288,3 млн грн, з яких 1 143,3 млн грн – позачергові виплати забезпеченим кредиторам, в т. ч. НБУ – 1 093,1 млн грн (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

В цілому за весь період станом на 1 листопада 2021 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 55 603,1 млн грн, з яких 16 810,8 млн грн погашено забезпеченим кредиторам, в т. ч. 15 530,8 млн грн – НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Нагадаємо, на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень частини п’ятої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти, що будуть стягнуті у результати цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 листопада 2021 року Фондом, відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 69 позовних заяв щодо 44 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 816 осіб. Загальна сума позовних вимог складає 97 806,16 млн грн.

Крім того, Фондом пред’явлено 26 цивільних позовів у кримінальних провадженнях щодо 19 банків, розгляд яких триває. Загальна кількість цивільних відповідачів – 58 осіб. Загальна сума пред’явлених вимог складає 15 878,56 млн. грн.

Разом з цим, за результатами розгляду судами кримінальних проваджень, на підставі прийнятих судових рішень, станом на 1 листопада 2021 року Фонд гарантування ініціював 5 судових проваджень про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями, щодо 5 банків. Загальна кількість відповідачів – 5 осіб. Загальний розмір заявлених позовних вимог складає 2 657,79 млн грн.

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, що перебувають в управлінні Фонду, публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Банки в управлінні Фонду» – «Розрахунки з кредиторами банків в управлінні Фонду».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?