За кордоном

У США розпочинають антимонопольне розслідування проти Microsoft та Nvidia

7 червня 2024, 16:44Новини171

Этот материал также доступен на русском

Мін’юст США має намір «невідкладно» вивчити стан конкуренції в секторі штучного інтелекту

  • Посилання скопійованоlink copied

Влада США починає антимонопольне розслідування проти Microsoft та Nvidia через їх домінування у сфері штучного інтелекту, стверджують джерела Bloomberg.

Акції Nvidia, капіталізація якої напередодні вперше перевищила $3 трлн, на торгах у четвер встановили новий рекорд, але потім почали падати більш ніж на 2%. Папери Microsoft теж подешевшали.

Федеральна торгова комісія (FTC) та Мін’юст США домовилися про розподіл відповідальності у сфері штучного інтелекту. За їх словами, FTC займеться перевіркою зв’язків Microsoft з компанією OpenAI, яка створила найпопулярніший ШІ — ChatGPT. А Мін’юст США вивчить справу Nvidia щодо домінування на ринку чіпів, кажуть співрозмовники агентства. Також Мін’юст продовжить стежити за Google, додали вони.

Microsoft пообіцяла інвестувати або інвестувала в OpenAI $13 млрд і інтегрувала ChatGPT у свої програми та операційну систему Windows, що допомогло компанії стати одним із лідерів у сфері ШІ. А Nvidia — це головний постачальник передових чіпів та відеокарт, які використовуються у серверах та дата-центрах, що забезпечують роботу ШІ.

Мін’юст має намір «невідкладно» вивчити стан конкуренції в секторі штучного інтелекту, – заявив 6 червня керівник антимонопольного підрозділу міністерства Джонатан Кантер. Він побоюється, що контроль над цією революційною технологією виявиться сконцентрованим у руках кількох великих гравців.

Джерело: Мінфін

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?