За кордоном

У Сенат США внесли закон про визнання Росії спонсором тероризму

21 червня 2024, 14:39Новини126

Документ подали сенатор-республіканець Ліндсі Грем та його колега — демократ Річард Блюменталь

  • Посилання скопійованоlink copied

У США підготували двопартійний законопроект про визнання Росії державою – спонсором тероризму. Документ подали сенатор-республіканець Ліндсі Грем та його колега — демократ Річард Блюменталь.

На думку авторів ініціативи, наділення Росії таким статусом «значно збільшить доступні США інструменти для покарання» володимира путіна за війну в Україні, «деструктивні дії в Африці» та в усьому світі загалом.

Грем заявив, що недавня угода РФ про військовий альянс із Північною Кореєю — «одним із найрепресивніших режимів на планеті» — стала останньою краплею, і США більше не потрібно стримуватися у своїх оцінках.

«Я закликаю Адміністрацію, враховуючи те, що путін зробив 19 червня, піти „ва-банк“ і визнати його режим таким, яким він є: державою — спонсором тероризму», — сказав сенатор.

У свою чергу Блюменталь зазначив, що Росія «заслужила» своє місце в «клубі ізгоїв», розв’язавши «жорстоку кампанію насильства та агресії» в Україні та роблячи «незліченні звірства та злочини проти людяності, сіючи жах та смерть серед тисяч невинних мирних жителів».

«Визнання Росії державою — спонсором тероризму дозволить США агресивніше боротися з жорстокістю Путіна, а також із загрозою, яку він становить свободі та демократії», — наголосив сенатор.

У разі ухвалення законопроект дозволить посилити санкції проти РФ і посилити боротьбу з обходом вже чинних обмежень. У тому числі, США зможуть розширити перелік товарів подвійного призначення, які будуть заборонені до експорту до Росії, і значно обмежити її суверенітет в очах американських судів.

“Це відкриє можливість для подання позовів та інших цивільних претензій від жертв тероризму, що спонсорується Москвою”, – зазначають автори документа.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону