За кордоном

У Норвегії активісти Greenpeace заблокували шлях російському танкеру з нафтою

25 квітня 2022, 17:57Новини459

Этот материал также доступен на русском

Активісти підпливли до танкера на невеликому човні та прикували себе до якірного ланцюга.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Норвегії активісти міжнародної організації захисту навколишнього середовища Greenpeace заблокували шлях російському танкеру з нафтою.

Про це пише Reuters із посиланням на заяву Greenpeace, зазначає ЕП.

За даними агентства, активісти підпливли до танкера на невеликому човні та прикували себе до якірного ланцюга на знак протесту вторгнення росії в Україну. Саме судно, що прямувало у бік терміналу компанії Esso Norway, зараз стоїть за 70 км на південь від Осло.

Нафта лежить в основі не лише кліматичної кризи, а й воєн та конфліктів. Я вражений тим, що Норвегія працює як вільний порт для російської нафти, яка, як ми знаємо, фінансує путінську війну“, – сказав голова Greenpeace Norway Фроде Плейм.

Раніше представник нафтової компанії Esso Norway підтвердив виданню Borsen, що до країни продовжуються постачання російської нафти. Водночас контракти були укладені ще до початку військових дій, а оформлення нових не планується, уточнив спікер Esso.

Як зазначається, Greenpeace закликала норвезький уряд заборонити імпорт російського викопного палива і заявила, що норвезький підрозділ Exxon Mobil Esso має скасувати будь-які контракти на такий імпорт із росії після вторгнення в Україну.

Esso Norway погодилася купити нафту ще до початку війни й не має планів щодо подальших закупівель у росії, сказав представник компанії норвезькій щоденній газеті Dagbladet“, – пише агентство.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації