Зверніть увагу

У МОЗ надали поради щодо поводження з домашніми тваринами у разі радіаційної аварії: алгоритм дій

6 липня 2023, 12:47Новини449

Этот материал также доступен на русском

У разі евакуації, рухайтеся з твариною швидко, але не біжіть, аби додатково не здіймати радіоактивний пил. Для евакуації невеликих тварин використовуйте спеціальні переноски.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Міністерстві охорони здоров’я надали рекомендації, як правильно поводитись із домашніми тваринами у разі радіаційної аварії.

У МОЗ наголосили, що якщо в момент радіаційної аварії люди опинились з домашньою твариною на вулиці, потрібно якнайшвидше проти у будівлю й щільно зачинити вікна та двері. Після цього необхідно помити або обробити тварину водою, – повідомляє Прямий.

“Помийте або обробіть свого домашнього улюбленця водою, якщо є можливість – використовуйте мило або шампунь. Якщо немає доступу до води – протріть тварину вологими серветками”, — йдеться у повідомленні.

У разі порізів чи подряпин у тварини, міністерство радить закрити їх, щоб під час миття запобігти потраплянню радіоактивного матеріалу до рани.

“Корм та воду для домашніх тварин потрібно зберігати у герметичних контейнерах або пляшках. Перед відкриванням контейнер/пляшку необхідно протирати вологими серветками або мокрим рушником. Так само промийте водою або вологими серветками посуд та килимки для тварин”, — йдеться у повідомленні.

У МОЗ вчергове підкреслили, що у разі ядерної катастрофи потрібно очікувати на подальші інструкції від влади.

“Очікуйте на подальші інструкції від влади. У разі відповідної рекомендації – проведіть тварині йодну профілактику”, — радять у МОЗ.

Дозування йодиду калію для тварин:

  • кішкам і собакам вагою до 10 кг — 50 мг;
  • собакам вагою 10-30 кг — до 85 мг;
  • собакам вагою понад 30 кг — до 125 мг.

“У разі евакуації, рухайтеся з твариною швидко, але не біжіть, аби додатково не здіймати радіоактивний пил. Для евакуації невеликих тварин використовуйте спеціальні переноски. За можливості, покривайте їх щільною тканиною. Після прибуття до пункту евакуації зніміть тканину з переноски та обробіть тварину вологими серветками”, — йдеться у повідомленні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?