За кордоном

У Євросоюзі почали створювати сили швидкого реагування: для чого потрібне злиття армій

12 квітня 2024, 11:45Новини96

Этот материал также доступен на русском

Європейський Союз створює власні сили швидкого реагування для виконання “конкретних завдань”. Однак злиття армій держав ЄС в єдиний альянс “ніколи не відбудеться”.

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейський Союз створює власні сили швидкого реагування для виконання “конкретних завдань”. Однак злиття армій держав ЄС в єдиний альянс “ніколи не відбудеться”.

Про це міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський розповів в інтерв’ю грецькій газеті Kathimerini, – пише Прямий.

Водночас на запитання щодо того, чи згоден посадовець з ідеєю президента Франції Еммануеля Макрона про зміцнення європейської оборони, він відповів, що злиття армій держав ЄС в єдиний альянс “ніколи не відбудеться”.

“Проте ми перебуваємо в процесі формування європейського військового потенціалу, який називається силами швидкого реагування. Я називаю це Європейський легіон”, – переконаний Сікорський.

При цьому очільник зовнішньополітичного відомства Польщі наголосив, що в той час, коли США сфокусовані на конкуренції з Китаєм, російський диктатор путін визначив себе як ворога ЄС.

“Тож ми повинні взяти на себе більшу частку тягаря в обороні. Такі країни, як Польща та Греція роками витрачають значні відсотки свого валового внутрішнього продукту на оборону, тому ми маємо повноваження говорити про це. Європейська оборона – це ідея, час якої настав”, – резюмував Сікорський.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?