Зверніть увагу

У яких випадках можуть заблокувати зарплатну або пенсійну картку?

16 лютого 2021, 10:28Новини124

Якщо рахунок фізособи є поточним, то на нього може бути накладено арешт, навіть якщо на нього здійснюється зарахування зарплати, пенсії, стипендії або соцвиплат.

  • Посилання скопійованоlink copied

Коли клієнт банку підписує договір про кредит, він бере на себе зобов’язання щодо погашення тіла кредиту разом із комісіями та відсотками за користування. Якщо він порушує умови, банк має право звернутися до суду з позовом та кошти будуть заарештовані.

При цьому варто розуміти, що зарплата, пенсія, стипендія, соцдопомога та соцвиплати – це так звані кошти цільового призначення. Утім, банки не завжди мають технічну можливість відкривати окремий рахунок для цільового зарахування виключно таких коштів. То ж здебільшого відкривається звичайний поточний рахунок фізособи для власних потреб, на який можуть зараховуватися будь-які грошові кошти, зокрема й кошти цільового призначення.

Таким чином, якщо рахунок фізособи є поточним, то на нього може бути накладено арешт відповідно до регулятивної частини постанови про арешт коштів боржника, навіть якщо на нього здійснюється зарахування зарплати, пенсії, стипендії або соцвиплат.

Якщо рахунок було заарештовано, клієнт банку отримає СМС-повідомлення або сповіщення в застосунку інтернет-банкінгу.

Якщо державний чи приватний виконавець наклав арешт на рахунок із цільовими коштами, вам необхідно звернутись до органів виконавчої служби, надавши документальне підтвердження того, що ваш поточний рахунок використовується виключно для зарахування цільових виплат. Це може бути довідка бухгалтерії з місця роботи, навчання, соціального страхування, пенсійного фонду тощо.

Якщо після цього виконавча служба не знімає арешт із коштів, ви маєте право оскаржити винесену державним чи приватним виконавцем постанову про арешт коштів у судовому порядку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17

Стягнення боргiв

Статті • Стягнення боргiв
Щоб достовірно визначити природу нарахованих відсотків, необхідно дослідити як умови договору, так і розрахунок заборгованості, виконаний позикодавцем (банком)

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису