Зверніть увагу

У яких випадках можуть заблокувати зарплатну або пенсійну картку?

16 лютого 2021, 10:28Новини238

Якщо рахунок фізособи є поточним, то на нього може бути накладено арешт, навіть якщо на нього здійснюється зарахування зарплати, пенсії, стипендії або соцвиплат.

  • Посилання скопійованоlink copied

Коли клієнт банку підписує договір про кредит, він бере на себе зобов’язання щодо погашення тіла кредиту разом із комісіями та відсотками за користування. Якщо він порушує умови, банк має право звернутися до суду з позовом та кошти будуть заарештовані.

При цьому варто розуміти, що зарплата, пенсія, стипендія, соцдопомога та соцвиплати – це так звані кошти цільового призначення. Утім, банки не завжди мають технічну можливість відкривати окремий рахунок для цільового зарахування виключно таких коштів. То ж здебільшого відкривається звичайний поточний рахунок фізособи для власних потреб, на який можуть зараховуватися будь-які грошові кошти, зокрема й кошти цільового призначення.

Таким чином, якщо рахунок фізособи є поточним, то на нього може бути накладено арешт відповідно до регулятивної частини постанови про арешт коштів боржника, навіть якщо на нього здійснюється зарахування зарплати, пенсії, стипендії або соцвиплат.

Якщо рахунок було заарештовано, клієнт банку отримає СМС-повідомлення або сповіщення в застосунку інтернет-банкінгу.

Якщо державний чи приватний виконавець наклав арешт на рахунок із цільовими коштами, вам необхідно звернутись до органів виконавчої служби, надавши документальне підтвердження того, що ваш поточний рахунок використовується виключно для зарахування цільових виплат. Це може бути довідка бухгалтерії з місця роботи, навчання, соціального страхування, пенсійного фонду тощо.

Якщо після цього виконавча служба не знімає арешт із коштів, ви маєте право оскаржити винесену державним чи приватним виконавцем постанову про арешт коштів у судовому порядку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Важливо довести, що знищення або пошкодження об’єкту відбулось внаслідок збройної агресії рф

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів