У грудні на ринку небанківських фінансових послуг нових гравців не з’явилося, водночас 63 учасники залишили ринок

12 січня 2023, 09:03Новини183

Этот материал также доступен на русском

Кількість банків не змінилася й становить 67. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в грудні зменшилася з 1 522 (станом на 30 листопада) до 1 459 (станом на 31 грудня).

Кількість банків не змінилася й становить 67.

Із реєстрів виключено 63 учасники ринку небанківських фінансових послуг: 30 фінансових компаній, одного страховика, три ломбарди, три кредитні спілки, три лізингові компанії та два страхові брокери виключені з реєстрів добровільно, а 16 фінансових компаній, один страховик, один ломбард, одна кредитна спілка та дві лізингові компанії – примусово.

31 фінансовій компанії, одному страховику, п’яти ломбардам, трьом кредитним спілкам та чотирьом лізинговим компаніям анульовано всі ліцензії добровільно (на підставі поданих ними заяв), а 10 фінансовим компаніям, одному ломбарду та одній лізинговій компанії – примусово (як захід впливу). Крім того, 13 фінансовим компаніям та одному страховику анульовано частину ліцензій добровільно, водночас трьом іншим фінансовим компаніям – примусово.

Упродовж грудня зупинено дію ліцензій 26 фінансовим компаніям, двом страховикам, двом ломбардам та дев’яти лізинговим компаніям. Водночас поновлено дію ліцензій одній фінансовій компанії, одному ломбарду та одній лізинговій компанії.

Станом на 31 грудня на небанківському ринку працювали 116 страховиків non-life (у листопаді їх було 117) та 12 life-страховиків (було 13), 183 ломбарди (було 187), 162 кредитні спілки (було 166), 98 лізингових компаній (було 103), 760 фінансових компаній (було 806), 61 страховий брокер (було 63) та 67 колекторських компаній (кількість не змінилася).

Крім того, на ринку визнано 25 банківських груп (у листопаді було 24) та 23 небанківські фінансові групи (кількість не змінилася).

На платіжному ринку діє 38 національних платіжних систем, ураховуючи державні, та 16 міжнародних платіжних систем.

У грудні до Національного банку надійшло 430 запитів від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів стосовно фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців становила 277. Кількість запитів щодо кредитних установ (банки та кредитні спілки) – 64, страховиків – 77, платіжних установ – 12.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»