У Дніпрі відбувся нетворкінг на тему “Діяльність арбітражного керуючого в умовах воєнного стану: проблеми та виклики”

27 травня 2024, 14:15Новини331

Этот материал также доступен на русском

Захід відбувся за участю представників Мінюсту, НААКУ, Нотаріальної палати, державних реєстраторів, а також арбітражних керуючих та інших представників профільної спільноти зі всієї країни

  • Посилання скопійованоlink copied

24 травня 2024 року Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції провело у Дніпрі нетворкінг на тему “Діяльність арбітражного керуючого в умовах воєнного стану: проблеми та виклики”.

Захід відбувся за участю представників Міністерства юстиції України, Національної асоціації арбітражних керуючих, нотаріальної палати, державних реєстраторів, а також арбітражних керуючих та інших представників профільної спільноти зі всієї країни.

З вітальними словами та побажанням плідної дискусії до учасників звернулись: Олександр Бондарчук, голова Національної асоціації арбітражних керуючих України; Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради; Тимофій Дудін, начальник Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса); Владислав Філатов, директор Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України; Ігор Стародубов, президент Всеукраїнської громадської організації “Союз експертів України”.

Модератором заходу виступила Ольга Захарова, заступниця начальника міжрегіонального управління, яка зауважила: “Війна, що триває, ставить перед нами нові проблеми та виклики, не оминаючи й сферу банкрутства. Існує потреба у роз’ясненні та обговоренні практичного застосування нормативних положень. Цей захід надасть можливість учасникам обговорити спірні питання, що стосуються банкрутства, та знайти шляхи їх вирішення у професійному колі”.

Робочу частину нетворкінгу відкрив Владислав Філатов, висвітливши проблемні аспекти, такі як: інвентаризація майна боржника, задоволення вимог кредиторів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, та компенсація збитків від агресора.

Продовжили панельні дискусії:

  • Олена Бунякіна, голова відділення нотаріальної палати України в Дніпропетровській області, з доповіддю на тему: “Державна реєстрація об’єктів нерухомого майна та припинення права власності на активи власників – боржників в процедурі банкрутства”;
  • Світлана Медвєдєва, голова громадської організації «Спільнота реєстраторів», з темою “Державна реєстрація об’єктів нерухомого майна та припинення права власності на активи власників – боржників в процедурі банкрутства”;
  • Євген Іваненко, член Ради Національної асоціації арбітражних керуючих України, який розкрив проблематику стягнення збитків та компенсації за пошкоджені/знищені активи з держави агресора у процедурі банкрутства, завданих боржнику внаслідок збройної агресії проти України;
  • Андрій Палкін, голова ради арбітражних керуючих Дніпропетровської області, що відповів на проблемні питання, які виникають на практиці.

Результати обговорення традиційно втілились у проєкт пропозицій щодо вдосконалення профільних нормативно-правових актів.

Олександр Бондарчук

За словами очільника НААКУ О.Бондарчука, «захід вийшов дійсно ефективним, завдяки професійним діалогам вдалось опрацювати такі актуальні питання, як задоволення вимог кредиторів, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, облік і відшкодування збитків, завданих агресором, питання підсанкційних осіб у справах про банкрутство тощо. Багато цих непростих питань заводять у глухий кут, але синергія професійної спільноти допомагає здолати будь-яку колізію».

Серед обговорених тем також було впровадження з 01.06.2024 в дослідну експлуатацію програмного забезпечення автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність», з базами даних, відомостями про перебіг провадження у справі про банкрутство та фінансово-економічні показники боржника.

«Наразі у спільноти виникає багато питань з приводу роботи електронного кабінету АК, але віримо, що система допоможе удосконалити роботу арбітражних керуючих України», – зазначив Олександр Бондарчук.

Своєю чергою про запуск нової системи висловився і Андрій Палкін: “На даний час Мінюст готує зміни до наказу про запуск нової системи. З 01.06 планується запуск в тестовому режимі. Подати звітність треба буде до 15.07 з поточних справ, а також протягом трьох місяців по справах, закритим з 24.02.2024. Я розумію, що за кодексом ця звітність необхідна для ведення статистичних даних, які держава збирає для того, щоб розуміти економічний стан в країні. А особливо це важливо для залучення інвестицій, тому що наші партнери звертають увагу на відсоток задоволення вимог кредиторів. Але … всі ми пам’ятаємо, що звітність за системою СЕЗАК працювала вкрай жахливо, з певними технічними прогалинами, підвисала і в цілому забирала купу часу. Тож сьогодні у залі була жвава дискусія навіть не з приводу введення такої системи, а скоріш зі скептичного ставлення до перспектив її вдалої роботи”.

Принагідно нагадаємо, що з 27 травня 2024 року проводяться навчальні семінари з метою ознайомлення арбітражних керуючих з функціоналом Автоматизованої системи. Втім АК мають дотримуватись певного графіку, оскільки семінари будуть проводитись ДП «НАІС» в режимі онлайн за допомогою програми для організації відеоконференцій ZOOM, яка дозволяє підключити не більше 100 пристроїв (з урахуванням лектора).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
Від арбітражних керуючих завжди будуть вимагати більше знань, умінь і досвіду

НААКУ

Статті • Влада i люди
Участь у заході взяли представники Міністерства юстиції України, народні депутати, судді, арбітражні керуючі

НААКУ

Статті • Влада i люди
Останніми роками спостерігається відсутність суттєвих конфліктних ситуацій між всіма суб'єктами, задіяними в формуванні дисциплінарної практики стосовно АК

НААКУ

Статті • Влада i люди
Обов`язок АК провести аналіз фінансово-господарського стану боржника кореспондується із відповідальністю арбітражного керуючого за невиконання або неналежне виконання, покладених на нього обов`язків

НААКУ

Статті • Влада i люди
Чим більше арбітражних керуючих проголосує, тим чіткішим і однозначним вийде сигнал від спільноти

НААКУ

Статті • Влада i люди
Національний банк України стає обов’язковим учасником справ про банкрутство страховика