Проекти та інновації

У березня 2021 року українці відкрили близько 24 тис. ФОП

13 травня 2021, 16:20Новини152

70% ФОПів зазначають, що відчувають особисті проблеми через неконтрольованість власних доходів.

  • Посилання скопійованоlink copied

У березні 2021 року кількість ФОПів в Україні зросла на 24 тис. При цьому фізичні особи-підприємці найчастіше припиняють діяльність на початку року — така тенденція зберігається з 2017 року.

Про це йдеться в аналізі ринку фрилансерів та підприємців від Fairo, зробленому на основі даних ЄДР, OpenDataBot та маркетингових досліджень компанії, зазначає Investory News.

Так, за I квартал 2021 року зареєструвалось на 7% менше осіб-підприємців, ніж закрилось. Натомість найактивніший час реєстрації триває з липня до вересня — навіть у 2020 році кількість нових ФОПів перевищила закриті бізнеси на 13 тис.

При цьому найменша кількість реєстрацій ФОПів була у квітні 2020 року — на початку карантину зареєструвалось лише 5020 підприємців. Натомість у січні 2017 року закрилась рекордна кількість ФОПів — понад 168 тис. проти середнього показника у 20 тис. щомісячно. Як зазначається, такий резонанс спровокували зміни до закону про єдиний соціальний внесок, згідно з яким сплата ЄСВ стала обов’язковою навіть для підприємців, які не отримують доходу.

Водночас українським дрібним підприємствам найчастіше від 3 до 5 років — третина з них працює самостійно, ще третина має у роботі бізнес-партнера.

При цьому 70% ФОПів зазначають, що відчувають особисті проблеми через неконтрольованість власних доходів. Це пов’язано з нестабільною економічною ситуацією, змінами у податковому законодавстві та відсутністю ресурсів на залучення фінансових консультантів.

Станом на березень 2021 року в Україні працює майже 2 млн приватних підприємців — ФОПів 1-ї, 2-ї та 3-ї групи. На початку 2021 року кількість зареєстрованих осіб-підприємців на 22 тис. перевищила кількість ФОПів в аналогічний період 2020 року. Водночас з початку року українці відкрили понад 62 тис. ФОП, а майже 67 тис. припинили свою діяльність.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня