За кордоном

Турецький центробанк готує запуск цифрової ліри: що відомо

17 вересня 2021, 16:31Новини183

Этот материал также доступен на русском

Центробанк Туреччини створив «Платформу співробітництва у цифровій турецькій лірі».

  • Посилання скопійованоlink copied

Центробанк Туреччини створив «Платформу співробітництва у цифровій турецькій лірі» та підписав двосторонні угоди з великими технологічними компаніями для розробки пілота, зазначає FinClub.

Так, першими партнерами центробанку Туреччини у цьому проєкті стали оборонна корпорація Aselsan, компанія з виробництва комп’ютерного обладнання та створення програмного забезпечення Havelsan і дослідницький центр Tübitak-Bilgem.

Після першого етапу, який включає попереднє тестування стратегічних і критичних технологій, пов’язаних з пілотом, планується розширити платформу з залученням нових учасників.

Як зазначається, на першому етапі пілотного проєкту CBRT розробить прототип «Цифрової мережі турецької ліри» та проведе обмежені пілотні випробування з замкнутим ланцюгом із зацікавленими сторонами у сфері технологій.

Центробанк країни також планує провести тестування технології блокчейн і використання розподілених реєстрів у платіжних системах та інтеграцію цифрової валюти в систему миттєвих платежів. Ґрунтуючись на результатах цих тестів, CBRT представить просунуті етапи пілотного дослідження. Його результати будуть оголошені у 2022 році.

Водночас ЦБ Туреччини ще не ухвалив остаточне рішення щодо випуску цифрової турецької ліри. Після завершення всіх досліджень буде ухвалене рішення про те, чи можуть наявні технології відповідати економічним, юридичним та фінансовим вимогам цифрової турецької ліри.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Економіка лісової галузі здатна продукувати мільярди гривень бюджетних надходжень

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У справі про банкрутство компанії Jet Airways настає завершальна стадія

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Легалізація криптовалюти — це лише перший, але важливий крок, який може посприяти в побудові чіткої і прозорої системи ринку криптовалюти

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Що сталося з компанією, чому її падіння може мати такий вплив на світову економіку і Україну зокрема, та чи може влада Китаю цьому зарадити?

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Якщо переможець відмовляється від укладання угоди, це право переходить до другого за рейтингом учасника

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Реструктуризація боргу не завжди є найоптимальнішим способом врегулювання