Цифра дня: 287 млрд грн – такою є “ціна відповідальності” ФГВФО

1 квітня 2021, 14:36Новини529

Загальна сума акцептованих вимог кредиторів банків, що ліквідуються, становить 287,8 млрд грн (з урахуванням повністю ліквідованих та закритих банків), із них погашено 52,5 млрд грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

У відповідь на запит ІА “Борг.Експерт” Управління зв’язків з громадськістю Фонду гарантування вкладів фізичних осіб повідомило про структуру та загальну кількість вимог кредиторів банків, що ліквідовуються.

Станом на початок березня 2021 року загальна сума акцептованих вимог кредиторів банків, що ліквідуються, становить 287,8 млрд грн (з урахуванням повністю ліквідованих та закритих банків), із них погашено 52,5 млрд грн.

У Фонді наголошують, що на рівень розрахунку із кредиторами, передусім, впливає бізнес-модель банків та якість їхніх активів. У банків, у яких рівень погашення кредиторських вимог знаходиться «у межах похибки», – співвідношення оціночної вартості активів до балансової складає в середньому 8%. А це означає, що перспектив повернення коштів Фонду (3-тя черга), великим вкладникам (4-та черга) та корпоративним клієнтам (7-ма черга) – за рахунок коштів, отриманих від реалізації та управління активами банку, просто немає.

На сьогодні, є ряд невеликих банків, які повністю розрахувалися зі своїми кредиторами, а залишкове майно було передано акціонерам (ПАТ «Класикбанк», ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» тощо).

Середній рівень розрахунків по 3-й черзі кредиторів (вимоги Фонду) становить 28%.

У цей показник входить і результати ПАТ «Банк «Форум» (який повністю розрахувався по 3-й черзі і майже на 45% задовольнив вимоги кредиторів 4-ї черги), чи ПАТ «ВТБ Банк» (повністю розрахувався із кредиторами 3 та 4 черги). І результати ПАТ «Імексбанк», який із 4,72 млрд грн акцептованих вимог третьої черги погасив менше 8%, чи ж ПАТ «Міський комерційний банк», який із загальних вимог третьої черги 2,02 млрд грн погасив 1,15%.

Звертаємо увагу, що рівень розрахунку з кредиторами, у тому числі у розрізі конкретного банку, можна знайти на сайті Фонду за посиланням.

А також наголошуємо, що виплата гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тисяч гривень відбувається не залежно від якості активів банків та наявності у фінустанови коштів на рахунку. Ці виплати Фонд здійснює за рахунок коштів, акумульованих на власному рахунку. Після цього витрати, понесені Фондом в якості розрахунку із вкладниками у межах гарантованих 200 тисяч гривень, закладаються у 3 чергу кредиторів. І повертаються Фонду у порядку черговості.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.