Проекти та інновації

Трансформація податкової функції: шість поточних трендів

5 серпня 2021, 10:09Новини617

Этот материал также доступен на русском

Аутсорсинг податкової функції є найбільш важливою стратегією для впровадження моделей, побудованих на зменшенні витрат на ресурси.

  • Посилання скопійованоlink copied

Пріоритетними ініціативами з трансформації податкової функції у наступні два роки будуть спрощення методів роботи з управління даними та перехід до менш витратних моделей забезпечення ресурсами. Про це йдеться у травневому глобальному дослідженні «Делойт» Tax Transformation Trends Survey щодо світових трендів у трансформації податкової функції, – повідомляє Вісник.Офіційно про податки.

У межах дослідження було опитано більше ніж 300 досвідчених фахівців міжнародних компаній, зокрема понад 100 керівників податкових департаментів та фінансових директорів у Європі, Північній Америці та Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

«Керівники компаній більше не можуть дозволити, щоб їхні податкові команди були повністю поглинуті виконанням рутинної роботи, пов’язаної з контролем дотримання вимог та звітуванням, – говорить Філ Міллс, глобальний керівник з податкових та юридичних питань Deloitte. – Щоб по-справжньому стати корисною та бути цінною для бізнесу, податковій функції треба трансформувати свою технологічну інфраструктуру для створення потенціалу продуктивності праці та контролю витрат. Хороша новина полягає в тому, що для досягнення цього у керівників податкових функцій та підприємств з’являється дедалі більше можливостей».

Шість ключових тенденцій:

  • Бізнес потребує більше стратегічних порад від податківців

65% опитаних податкових фахівців зазначають, що диджиталізація потребує більшого залучення кваліфікованих у сфері податків кадрів. Податкові лідери прогнозують, що у наступні два роки їхні команди забезпечуватимуть всебічну податково-консультаційну підтримку бізнесу.

  • Вирішальний період для трансформації податкової функції

Останні два роки спостерігається тенденція щодо переведення податкової функції до центрів обслуговування (service shared centers), фінансового департаменту та аутсорсингових компаній з високим рівнем диджиталізації.

  • Стрімке впровадження цифрових інновацій в податках робить трансформації в операційній діяльності невідкладними

Зміни у порядку та процедурах подання даних і звітності до відповідних органів (електронна звітність, звіти в режимі реального часу тощо) є каталізаторами модернізації операційних процесів. 92% респондентів повідомили, що збільшення попиту на інноваційне податкове адміністрування у наступні п’ять років матиме вплив на податкову операційну діяльність.

  • Спрощення методів роботи з даними та зниження витратності забезпечення ресурсами є головними пріоритетами

Наступні два роки пріоритетними ініціативами з трансформації податкової функції будуть спрощення методів роботи з управління даними (53% респондентів) та перехід до моделей, побудованих на принципі зменшення витрат на забезпечення ресурсами (51% опитаних).

  • Аутсорсинг податкової функції є найважливішою частиною стратегії розвитку

Відсутність достатньої кількості ресурсів та часу є найбільшими перешкодами до впровадження стратегічних ініціатив у податках. Саме тому приблизно 44% опитаних вважають, що аутсорсинг податкової функції є найбільш важливою стратегією для впровадження моделей, побудованих на зменшенні витрат на ресурси. Це в порівнянні з більш глибокою автоматизацією (39%) чи переведенням до центрів обслуговування (shared services centers).

  • Найбільш ефективною трансформацією є та, що приносить стратегічну цінність уже сьогодні

Податкові команди, які впровадили нову систему управління ресурсами (NextGen ERP systems), вбачають таке впровадження високоефективним для підтримки бізнесу (на думку 56% респондентів).

Усе це створює нові першочергові вимоги бізнесу до командної роботи, взаємодії та співпраці в податкових функціях компаній.

«У той час як розвивається економіка, ми спостерігаємо, що чимало компаній вбачають необхідність у повноцінній податковій функції та впроваджують її в своїй організаційній структурі. Все це ще більше підкреслює важливість та актуальність цього дослідження для підприємств України», – коментує Олександр Черінько, керівник податково-юридичного департаменту «Делойт» в Україні.

Отримати докладнішу інформацію та переглянути результати дослідження компанії «Делойт» Tax Transformation Trends Survey можна за посиланням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?