Ставки за депозитами у гривні вже покривають очікувану інфляцію, – НБУ

7 липня 2023, 15:37Новини1031

Этот материал также доступен на русском

Як результат, зросла схильність до заощаджень у національній валюті та сформувалася тенденція до зростання обсягів та частки строкових вкладів фізичних осіб

  • Посилання скопійованоlink copied

Процентні ставки за строковими гривневими депозитами продовжують зростати та в більшості банків вже покривають очікувану інфляцію.

Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді за липень 2023 року, оприлюдненому на сайті Національного банку (НБУ), – пише БЦ.

“Процентні ставки за строковими гривневими депозитами надалі зростають та в більшості банків вже покривають очікувану інфляцію. Як результат, зросла схильність до заощаджень у національній валюті та сформувалася тенденція до зростання обсягів та частки строкових вкладів фізичних осіб”, – зазначається у документі.

Ставки за депозитами у гривні вже покривають очікувану інфляцію, – НБУ 01

Нацбанк також вказує на поліпшення строкової структури депозитів, що і надалі знижуватиме загрози для курсової стійкості та підтримає стале зниження інфляції.

Ставки за депозитами у гривні вже покривають очікувану інфляцію, – НБУ 02

Щодо валютного ринку НБУ зазначає, що співвідношення попиту та пропозиції на ньому ринку практично не змінилося, як за операціями клієнтів, так і за власними операціями банків.

При цьому інтервенції НБУ з продажу іноземної валюти у червні дещо зменшилися порівняно з травнем, а відхилення курсу сірого ринку від офіційного зберігається у вузькому діапазоні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу