Проекти та інновації

Статутний капітал “Укрфінжитла” поповнять на 20 млрд грн: кошти підуть на іпотечне кредитування та фінлізинг

23 вересня 2021, 10:41Новини229

Этот материал также доступен на русском

20 тис. українських родин, які отримують заробітну плату із державного або місцевого бюджетів, та внутрішньо переміщені особи  зможуть отримати близько 8 тис. іпотечних кредитів для придбання житла.

  • Посилання скопійованоlink copied

22 вересня 2021 року, Кабмін прийняв постанову щодо збільшення статутного капіталу Укрфінжитло «Деякі питання випуску облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням акцій додаткової емісії приватного акціонерного товариства «Українська фінансова житлова компанія», розроблену Мінфіном.

Прийнятою постановою передбачено можливість поповнити статутний капітал Укрфінжитла на 20 млрд грн з подальшим спрямуванням зазначених коштів на реалізацію програм забезпечення громадян житлом на умовах іпотечного кредитування та фінансового лізингу.

20 тис. українських родин, які отримують заробітну плату із державного або місцевого бюджетів, та внутрішньо переміщені особи зможуть отримати близько 8 тис. іпотечних кредитів для придбання житла та 12 тис. квартир на умовах фінансового лізингу.

Постановою визначено, що Мінфін протягом 2021 року здійснює:

  • придбання у державну власність акцій додаткової емісії ПрАТ «Укрфінжитло» на суму 20 млрд грн в обмін на облігації внутрішньої державної позики;
  • випуск облігацій внутрішньої державної позики у розмірі 20 млрд грн із строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу до 13 відсотків річних.

Постанову «Деякі питання випуску облігацій внутрішньої державної позики з подальшим придбанням акцій додаткової емісії приватного акціонерного товариства «Українська фінансова житлова компанія» Уряд прийняв відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік», рекомендації Ради з питань участі держави у статутному капіталі Укрфінжитло, що не потребує додаткових видатків бюджету.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?