За кордоном

США готують санкції проти російського мільярдера Потаніна, – WSJ

15 грудня 2022, 10:45Новини192

Этот материал также доступен на русском

Потанін є основним акціонером ПАТ “ГМК “Норильський нікель” (“Норнікель”), одного з найбільших у світі виробників паладію та рафінованого нікелю та джерела більшої частини його особистого багатства.

  • Посилання скопійованоlink copied

США найближчим часом запровадять санкції проти одного з найбагатших мільярдерів росії – Владіміра Потаніна, а також на деякі з його фінансових компаній.

Очікується, що про запровадження санкцій офіційно можуть оголосити уже в четвер, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на американських чиновників, – пише БЦ.

Окрім самого Потаніна, санкції запровадять щодо його дружини Катерини Потаніної та яхти, якою він володіє. Також до санкційного списку внесуть холдингову компанію Потаніна “Інтеррос” і “Росбанк”, який Потанін купив у Société Générale SA на початку цього року.

Потанін є основним акціонером ПАТ “ГМК “Норильський нікель” (“Норнікель”), одного з найбільших у світі виробників паладію та рафінованого нікелю та джерела більшої частини його особистого багатства. Водночас ця компанія під санкції не потрапить, уточнили співрозмовники видання.

За словами джерел видання, разом із Потаніним до санкційного списку США внесуть декілька членів російського уряду.

За словами одного з американських чиновників, пом’якшити будь-який потенційний глобальний економічний вплив санкцій проти “Норнікеля” було б складно, тому компанію виключили зі списку санкцій.

На частку “Норнікелю” припадало близько 5% річного світового виробництва нікелю станом на початок цього року. Нікель є ключовим компонентом акумуляторів електромобілів. Крім того “Норнікель” виробляє близько 40% світового паладію, який використовується у виробництві напівпровідників. “Норнікель” також постачає кобальт і мідь.

Потанін – один із найбагатших російських мільярдерів. У 2022 році він посів друге місце в російському списку Forbes, його статки оцінили в $17,3 млрд. У квітні він через “Інтеррос” придбав 35% кіпрської TCS Group Holding – головної структури “Тінькофф Банку” у засновника компанії Олега Тінькова та його родини, а також 100% “Росбанку” у французької фінансової групи Societe Generale, яка вирішила піти з росії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?