Справу про банкрутство «Укрінкому» розгляне спеціальна палата Верховного Суду

13 листопада 2023, 16:57Новини322

Этот материал также доступен на русском

Сума акцептованих вимог кредиторів ПАТ «Укрінбанк» станом на 01.09.2023 р. перевищує 3 млрд грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Судова палата для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі ВС розглядатиме справу щодо банкрутства ПАТ “Укрінком” (справа №913/266/20) – компанії, що була створена акціонерами ПАТ «УКРІНБАНК» (далі – Банк) під виглядом правонаступниці Банку, хоча таке «правонаступництво» не передбачене законодавством.

Всі ознаки вказують на те, що таким чином ПАТ “Укрінком” намагається піти у контрольоване банкрутство і у такий спосіб уникнути розрахунків з кредиторами банку. Водночас, рішення Великої палати Верховного Суду від 10 грудня 2019 р. у справі №925/698/1 та Закон №590-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності», ухвалений у 2020 р., визначають, що припинення банком банківської діяльності можливе виключно у порядку, передбаченому Законом «Про банки і банківську діяльність» та Законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»; банківське законодавство не передбачає правонаступництво у разі ліквідації банку; процедура виведення банку з ринку не може бути зупинена, у тому числі у випадку, якщо виведенням фінансової установи з ринку якимсь чином були порушені права власників і колишніх власників банку.

05 жовтня 2023 р. Касаційний господарський суд Верховного Суду, що розглядав справу №913/266/20, не визнав ПАТ «Укрінком» банкрутом та передав її на розгляд Судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі ВСУ.

Засідання відбудеться у відкритому режимі з вільним доступом ЗМІ у приміщенні Касаційного господарського суду у складі ВС за адресою вул. О. Копиленка, 6.

Нагадаємо, що сума акцептованих вимог кредиторів ПАТ «Укрінбанк» станом на 01.09.2023 р. перевищує 3 млрд грн. Зокрема, державі не повернуто 1,8 млрд грн, виплачених вкладникам банку Фондом гарантування. Оскільки виплати гарантованого відшкодування Фонд здійснював за рахунок кредитних коштів, залучених у держави.

Докладно про суть справи – за посиланням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи