Схвалено зміни до Закону “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю

26 липня 2023, 09:37Новини307

Этот материал также доступен на русском

Встановлюється обов’язок декларування цивільними особами, визначених у акті категорій вогнепальної зброї та боєприпасів до неї в органах (підрозділах) Національної поліції України.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет Міністрів схвалив зміни до Закону “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Проект розроблено Міністерством внутрішніх справ України з метою впорядкування правил поводження зі зброєю, а також надання цивільним особам права задекларувати наявну зброю та боєприпаси до неї.

З початку повномасштабної війни росії проти України, зокрема, цивільні особи, беруть участь у відсічі та стримуванні російської збройної агресії, і на законодавчому рівні отримали право використовувати для цього вогнепальну зброю, яка не зареєстрована у визначеному порядку.

У зв’язку із цим виникла потреба впорядкування правил поводження зі зброєю, а також надання права цивільним особам задекларувати наявну зброю, але без обов’язку здавати її до завершення дії воєнного стану, і впродовж 90 днів після його завершення.

Шляхом внесення зміни до Закону України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” пропонується нормативно врегулювати порядок отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Встановлюється обов’язок декларування цивільними особами, визначених у акті категорій вогнепальної зброї та боєприпасів до неї в органах (підрозділах) Національної поліції України.

Порядок декларування вогнепальної зброї, а також правила її носіння, зберігання, і перевезення цивільними особами, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації визначатимуться МВС.

Прийняття зазначеного Закону сприятиме зміцненню контролю у сфері обігу зброї, а також забезпечить правові гарантії для цивільних осіб щодо не притягнення їх до відповідальності за зберігання незареєстрованої, але задекларованої зброї.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби