Огляд ЗМІ

Шукаємо позитив: на чому українці економили завдяки пандемії

28 квітня 2021, 20:10Новини490

Этот материал также доступен на русском

Українці стали менше витрачати на розваги. Згідно з офіційною статистикою, витрати населення на ресторани і готелі скоротилися в півтора рази

  • Посилання скопійованоlink copied

Минулий і поточний кризові роки запам’яталися переважно негативною економічною статистикою. На цьому тлі, мабуть, найбільш позитивною виглядає новина про збільшення заощаджень жителями різних країн. За даними Bloomberg, громадяни найбільших економік світу накопичили близько трьох трильйонів доларів. Така тенденція характерна і для України. Принаймі, на це вказує зростання депозитів у банках. Так, за даними Незалежної асоціації банків, у 2020 році гривневі депозити населення в банках зросли на 17% або на 54 млрд грн.

Згідно з дослідженням «Делойт» в Україні (опитано 1600 респондентів), 63% українців змінили свої споживчі звички через пандемію.

Зокрема:

  • з початком карантину більше половини респондентів стали менше витрачати на алкогольні напої (66%) і рідше відвідувати ресторани і бари (64%);
  • 31% українців збільшили свої витрати на лікарські засоби;
  • 60% свого бюджету українці витрачають на продукти харчування і платежі;
  • 8% бюджету українцям вдається економити.

Розглянемо докладніше, які саме можливості для економії відкриває нова ковід-реальність.

Транспорт

Перше, що спадає на думку, коли говоримо про економію під час пандемії, це скорочення трансфертних витрат. З переходом на «дистанційку», українці почали економити гроші, які вони витрачали на проїзд в громадському транспорті на роботу і назад. Щомісячна економія на таких витратах становить від 325 грн. Автолюбителі, які працюють дистанційно, також економлять на паливі та ремонті транспортних засобів.

Одяг

З пандемією наші будинки стали для нас і офісом, і розважальними закладами. Тому і ділове, і святкове вбрання переважно лежить на полицях в шафі. Таким чином, оновлювати гардероб з частотою, як це було до пандемії, немає необхідності.

За даними Держстату, середньомісячні витрати домогосподарств на одяг і взуття за 9 міс. 2020 року порівняно з аналогічним періодом попереднього року, скоротилися з 5,2% до 4,6%.

Розваги

Українці стали менше витрачати на розваги. Згідно з офіційною статистикою, витрати населення на ресторани і готелі скоротилися в півтора рази. Також це підтверджує падіння виручки громадського харчування приблизно вдвічі (за даними Proconsulting). Чимало сімей, щоб уберегтися від зайвих ризиків заразитися Covid-19, відмовилися від відпочинку за кордоном. Пари, які утримався від закордонного відпочинку, наприклад, у Туреччині, заощадили в минулому році 25 – 30 тис. грн. Крім того, відмова від разового походу в театр або кіно економить сім’ї від 300 грн в місяць.

Як бачимо, навіть в пандемії, яка приносить в наше життя масу обмежень, можна знайти позитив. Економія грошей – тільки один з аспектів. Адже крім цього коронавірус навчив нас уважніше ставитися до свого здоров’я, а також більше цінувати час, проведений оффлайн з рідними.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби