Проблемні борги

Шахтарі готуються до акцій протесту і страйків через борги по зарплаті

27 квітня 2021, 11:29Новини924

Этот материал также доступен на русском

Борг по зарплаті перед шахтарями досяг рекордних 2,1 млрд грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Державні шахти знаходяться на межі банкрутства через штучно занижені ціни на їх вугілля. Про це заявив лідер Незалежної профспілки гірників, народний депутат Михайло Волинець.

«Шахти по суті доведені до банкрутства. І зараз Фонд держмайна змінив менеджмент на «Центренерго», і вони продовжують занижувати ціну на вугілля. Крім того, вони кажуть, що ще на 300 гривень будуть знижувати ціну на державне вугілля», – повідомив Волинець в ефірі телеканалу «Україна24».

Він наголосив, що шахтарі готуються до акцій протесту і страйків через борги по заробітній платі. «Шахти зараз нездатні виплатити зарплату шахтарям. Заборгованість із зарплати становить 1,5 млрд гривень. Через тиждень, через 4 дні, заборгованість збільшиться ще на 540 мільйонів і будемо складати 2,1 млрд грн. Такої заборгованості ніколи ще не було», – додав Волинець.

Крім того, сьогодні, 27 квітня 2021 року, Михайло Волинець на своїй сторінці у Фейсбук наголосив на тому, що трудовий колектив ДП «Львіввугілля» вже прийняв рішення повністю припинити відвантаження вугільної продукції. Лідери гірників повідомляють, що на 5 травня призначені збори, де буде затверджена тактика подальших дій, формат акцій протесту у випадку, якщо високопосадовці не вирішать ситуацію із накопиченням боргу за відвантажене вугілля.

“Люди опинилися у заручниках схем, організованих менеджерами «Центренерго» за мовчазної згоди Фонду держмайна та в.о.міністра енергетики Юрія Вітренка. У грудні 2020 головний споживач вугільної продукції ДП «Львіввугілля» – ПАТ Центренерго» не підтвердило пропозицію ДП щодо постачання вугільної продукції. Тоді єдиним споживачем енергетичного вугілля стало ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп». За результатами укладеного з ним договору, ДП «Львіввугілля» протягом січня – лютого 2021 р. реалізувало 118 799 тонн вугільного концентрату на суму 203,6 млн грн. Однак споживач не розрахувався за поставлену вугільну продукцію в повномау обсязі. Неодноразові звернення, претензії не дали позитивного результату – шахтарів вчергове загнали до замкнутого кола. Встановлено, що причиною виникнення вищезазначеної заборгованості є непроведення вчасних розрахунків кінцевим споживачем – ПАТ «Центренерго». Відповідальність і за борги перед держшахтами, і за створені схематози з фірмами – прокладками, через які з ДП на «Центренерго» відвантажувалось вугілля, посадовці перекладають на самі фірми-одноденки, серед засновників яких, наприклад, є дівчина – художниця, батьки якої працювали у пов’язаних з Коломойським фірмах”, – обурюється Волинець.

Загалом зарплатний борг тільки перед шахтарями Львівщини сягнув 290 млн грн.

https://www.facebook.com/MykhailoVolynets/posts/827695177839727

Нагадаємо, при ринковій ціні на рівні 2000-2100 грн/т державні шахти продають вугілля кампанії «Центренерго» по 1650 грн / т. Собівартість видобутку вугілля на державних шахтах становить близько 3200 грн/т, за даними Міненерго. Різниця між ціною продажу вугілля держшахтами і реальною собівартістю покривається шляхом прямих дотацій з державного бюджету. Нехватка цих дотацій призводить до виникнення заборгованості по заробітній платі та боргів за електроенергію.

Як відомо, законом про державний бюджет на 2021 рік передбачено 3,2 млрд грн на дотації державним шахтам. У 2020 році було передбачено 3,6 млрд грн, однак протягом року витрати зросли до 5 млрд грн.

Минулого тижня прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив активізувати роботу з погашення боргів із зарплати, в тому числі з шахтарями. Але, як бачимо, ситуація тільки погіршується.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?