Колізії та конфлікти

Через неузгодженість між Мінфіном і Міненерго заборгованість перед шахтарями перевищила 1 млрд грн

21 квітня 2021, 21:00Новини1360

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив активізувати роботу з погашення боргів із зарплати, в тому числі з шахтарями.

  • Посилання скопійованоlink copied

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив активізувати роботу з погашення боргів із зарплати, в тому числі з шахтарями. Про це він заявив під час засідання Кабінету міністрів. Під час засідання було озвучено, що заборгованість перед шахтарями через неузгодженість між Мінфіном і Міненерго перевищила 1 млрд грн. «Пропоную як протокольне доручення внести пропозицію міжвідомчої комісії активізувати роботу з погашення боргів в галузях економіки. Міністерствам провести свою роботу або роботу з приватним сектором», – зазначив Шмигаль.

Така реакція прем’єр-міністра викликана не в останню чергу тим, що напередодні Укрвуглепрофспілка звернулася до Президента України з проханням невідкладного вирішення нагальних питань вугільної галузі. Відповідний лист Голова Профспілки Віктор Турманов направив Президенту України Володимиру Зеленському з проханням вжити заходів щодо забезпечення конституційних прав шахтарських колективів на оплату праці, здоров’я та гідне життя.

“Шановний Володимире Олександровичу! Пройшло більше року після зустрічі шахтарів з Вами, яка наповнила душі людей тяжкої праці вірою та сподіваннями на позитивні зміни, що покращать їх життя та добробут. Та, чи щось змінилося з того часу у шахтарських колективах? Попри всі сподівання, заборгованість з виплати заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств не погашена, більш того з 25.02.2020 р. зросла з 1.1 млрд. грн. до 1.6 млрд. грн. станом на квітень поточного року. Зростання заборгованості з виплати заробітної плати відбувається на фоні вкрай низької заробітної плати, знецінення доходів працівників внаслідок підвищення цін і житлово-комунальних тарифів, запровадження карантинних заходів через COVID-19 тощо, що спричиняє стрімке зниження рівня і якості їх життя поза межі жебраків”, – наголошують шахтарі у своєму зверненні.

Скорегований Урядом країни критично низький рівень фінансування державного сектору вугільної галузі на 2021 рік, що абсолютно не пов’язаний з затвердженими виробничими програмами підприємств і в три рази нижче розрахункових обсягів Міненерго України, став прямою загрозою подальшого заглиблення кризового стану підприємств, повної руйнації вугільної галузі та безпрецедентного порушення конституційних прав на оплату праці тощо.

Більше того, борги заганяють шахтарів у безвихідь.

Водночас, навіть незначне збільшення інвестицій в реальний вугільний сектор може давати колосальний ефект не тільки виробничого і економічного характеру, але й соціально-суспільного. Наразі стан соціальної напруги у всіх шахтарських регіонах стає дуже загрозливим і некерованим. Про це свідчать звернення від трудових колективів з усіх шахтарських регіонів.

Звернення до Президента від “Львіввугілля”

Особливо загострилась ситуація після відмови Мінфіну України в наближенні бюджетних асигнувань за бюджетною програмою КПКВК 2401590 «Реструктуризація вугільної галузі» з грудня на поточний період та поданням Міненерго відповідно до доручення Прем’єр-міністра України від 01.04.2021 р. № 13352/3/1-21. Вирішення зазначеного питання безумовно стало б тимчасовим пом’якшенням соціальної напруги в ситуації довготривалої невиплати заробітної плати та надало б часу для вжиття конкретних і конструктивних дій щодо усунення інших вкрай негативних чинників, пов’язаних з реалізацією вугілля, своєчасними розрахунками за відвантажену продукцію, а також запровадження виважених та узгоджених заходів щодо реформування вугільної галузі, яке до цього часу так і не розпочалося.

Також шахтарі вимагають ініціювання внесення змін до Державного бюджету України на 2021 рік в частині належного фінансування державного сектору вугільної промисловості.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки