Сергій Марченко: Україна отримала понад 22 млрд доларів США через механізм Світового банку з початку повномасштабного вторгнення

19 липня 2023, 10:12Новини103

Этот материал также доступен на русском

Світовий банк є ключовим партнером України в підтримці макрофінансової стабільності країни та реалізації швидкого відновлення

  • Посилання скопійованоlink copied

18 липня, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Віце-Президентом Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонеллою Бассані.

У зустрічі взяли участь заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова та Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца з української сторони. З боку Світового банку у зустрічі взяли участь Регіональний директор у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі та Голова Представництва Світового банку в Україні Геворг Саркісян.

Сергій Марченко привітав Антонеллу Бассані з відкриттям Представництва Світового банку в Києві та першим візитом до України на посаді Віце-Президента. Міністр фінансів зазначив, що Світовий банк є ключовим партнером України в підтримці макрофінансової стабільності країни та реалізації швидкого відновлення.

“Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було критично необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення рф, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів США, з яких вже понад 22 млрд доларів США надійшли до держбюджету України. Надане фінансування включає в себе як власні кошти Світового банку, так і кошти донорів, що надходять до держбюджету через трастові фонди Банку. Завдяки зазначеному фінансуванню, Уряд України має змогу і надалі зберігати макрофінансову стабільність та забезпечувати першочергові видатки держбюджету”, – зазначив Сергій Марченко.

Під час зустрічі сторони обговорили реалізацію спільних проектів в рамках ініціативи Світового банку – Фонду URTF (Ukraine Relief, Recovery, Reconstruction and Reform Trust Fund). Проекти впроваджуватимуться у процесі відновлення України та будуть спрямовані на реконструкцію транспортної інфраструктури – проект “RELINK”, електроенергетичного сектору – проект “Re-Power”, підтримку системи охорони здоров’я – проект “Heal Ukraine”, відновлення зруйнованого житла громадян внаслідок бойових дій – проект “HOPE”, а також інші проекти, що наразі знаходяться на етапі підготовки та імплементації.

Сергій Марченко наголосив, що швидке відновлення – ключовий пріоритет, оскільки сприяє створенню безпечних умов життя для українців, а також економічному відновленню країни. Водночас Міністр фінансів України зазначив, що є певна невідповідність між проектами, у які хочуть інвестувати партнери та потребами, що визначені в пріоритетах згідно звіту “Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України” (Second Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment – RDNA2).

Міністр фінансів України повідомив представникам Світового банку, що з усіх фінансових зобов’язань партнерів на відновлення України 3,87 млрд доларів США відповідають потребам швидкого відновлення, яке оцінюється у 14,1 млрд доларів США на 2023 рік. Саме тому зараз українська сторона та міжнародні донори працюють над узгодженням переліку нагальних проектів відновлення та наявних для цього ресурсів донорів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога