Saudi Aramco планує збільшити експортні потужності на 3 млн бар./д до 2030 року

15 березня 2023, 15:29Новини290

Saudi Aramco заявила, що націлена на збільшення потужностей експорту нафти на 3 мільйони барелів на день до кінця цього десятиліття

  • Посилання скопійованоlink copied

Saudi Aramco заявила, що націлена на збільшення потужностей експорту нафти на 3 мільйони барелів на день до кінця цього десятиліття завдяки поступовим нафтогазовим проектам у країні та заміні рідкого палива.

Як повідомляє Upstream Online, виконавчий директор Амін Насер заявив під час аудіо-трансляції в понеділок, що компанія прагне вивільнити додаткові барелі нафти для експорту в найближчі роки.

Насер зазначив, що до 2027 року 1 мільйон барелів на добу додаткового обсягу видобутку сирої нафти буде отримано від поточної програми розширення потужностей Aramco, а ще 1 мільйон барелів на добу буде отримано від «використання додаткового газу в комунальному секторі», який зараз використовується як рідина.

Він також заявив, що робота з розширення газовидобувних потужностей Aramco принесе додаткові «ШФЛУ і конденсат», вивільнивши ще 1 мільйон барелів на добу до 2030 року.

«Тож насправді, якщо ви подивитеся на це… 3 мільйони барелів на добу (додаткових нафтових потужностей) будуть використані», – сказав він.

Однак Насер зазначив, що з точки зору проектів розширення потужностей «наразі немає урядового мандату виходити за межі 13 мільйонів барелів на добу».

Заява Насера повторила подібне зауваження наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана минулого року про те, що країна не матиме жодних додаткових потужностей для збільшення видобутку нафти понад 13 мільйонів барелів на добу.

«Королівство оголосило про збільшення рівня своїх видобувних потужностей до 13 мільйонів барелів на добу, після чого королівство не матиме жодних додаткових потужностей для збільшення видобутку», — сказав наслідний принц минулого року.

Наразі Саудівська Аравія має потужність видобутку нафти в 12 мільйонів барелів на добу, яку планує збільшити на 1 мільйон барелів на добу до 2027 року за допомогою низки додаткових проектів на шельфі та на суші.

Країна також значно розширює свої газовидобувні потужності завдяки масштабній програмі нетрадиційного газу Джафура вартістю понад 100 мільярдів доларів і має на меті досягти 50% зростання видобутку газу до 20230 року.

Саудівська Аравія вважає, що інвестиції у викопне паливо слід продовжувати «протягом наступних двох десятиліть, щоб задовольнити зростаючий глобальний попит», що вимагає колективних зусиль ключових світових виробників.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?