Огляд ЗМІ

Ринок праці в Україні відновлюється: кого шукають найбільше

22 березня 2023, 17:27Новини369

Этот материал также доступен на русском

Український ринок праці намагається прилаштуватися до реалій воєнного часу

  • Посилання скопійованоlink copied

Третина українців втратили роботу під час війни. Декому фізично ніде працювати, послуги інших вже не актуальні, а багато хто просто був вимушений залишити робоче місце через обстріли. Це все спричинило стрімке зростання конкуренції на ринку праці. Кількість вакансій ще не досягла показників довоєнного періоду, але ринок праці вже відновився більше як на половину та з кожним місяцем пропозицій стає дедалі більше.

Марія Абдулліна, керівник напрямку OLX Робота, розбиралась, кого найчастіше шукають роботодавці та як виділятися на ринку.

Безробітних поменшало

Український ринок праці намагається прилаштуватися до реалій воєнного часу. Бізнес переорієнтовується, переїжджає у відносно безпечніші регіони, а також вже поступово повертається на деокуповані території, щоб відновити діяльність і забезпечити людей роботою. Точно спрогнозувати як розвиватиметься ситуація далі важко, адже це залежить від успіхів на фронті, але позитивна динаміка вже є.

За останній рік чисельність безробітних зменшилася на 37%. 1 січня 2023 року у Державному центрі зайнятості було зареєстровано 186,5 тис. осіб. Тенденцію скорочення безробіття підтверджує і прогноз Національного Банку України. Але уточнюють, що цей процес буде не швидким.

Високий рівень безробіття зберігатиметься ще кілька років. Тож їхній прогноз:

  • кінець 2022 рік — 28,9%,
  • 2023 рік — 27%,
  • 2024 рік — 18,2%.

За даними НБУ у 2021 році безробітних в Україні серед працездатного населення було 9,8%. Тож показник все ще дуже високий.

Однак тенденції стабілізації ринку праці та поступового зменшення безробіття спостерігаються і на нашій платформі, адже за даними аналітики в OLX Робота, кількість вакансій у перші місяці 2023 року вже майже така ж, як і на початку 2022 року. Більше того, за рік спостерігається і номінальне підвищення рівня заробітних плат.

Яку роботу шукають «блакитні комірці»

За нашими даними, з початку 2023 року найчастіше пошукачі відгукувалися на вакансії: водій із заробітною платою в середньому 24 тисячі гривень; продавець — за таку роботу роботодавці готові платити 11 тисяч гривень за місяць; охоронець — із зарплатою 10,5 тисяч гривень. Трохи менше ажіотажу на позиції продавець-консультант та кухар — із зарплатою 12 та 13 тисяч гривень відповідно.

Якщо порівняти ці дані з січнем-лютим 2022 року, то тоді вподобання українців були дещо схожими, найбільше відгукувались на вакансії водіїв, продавців, охоронців, прибиральниць та таксистів.

В той же час, самі роботодавці з початку року найбільше шукали:

  • продавців
  • водіїв
  • швачок, кравців
  • кухарів
  • операторів колл-центрів

Тож виходячи з вищенаведених даних, можна стверджувати, що у перші два місяці 2023 року попит частково збігався з пропозицією на ринку праці.

Як виділятися на ринку праці

Конкурентний ринок праці змушує не тільки постійно розвивати свої професійні навички та вчитися новому, а й вміти презентувати себе як фахівця. Наш досвід показує, що в сегменті робітничих спеціальностей резюме, на жаль, не працює. Тому ми на платформі створили Профіль кандидата. Після заповнення цього функціоналу, можна відгукуватися на вакансію без додаткових файлів та резюме, а роботодавець отримає вашу якісну «візитівку». Однак все одно дуже важливо правильно заповнити свій профіль.

Яку інформацію про себе бажано донести работодавцю:

  1. Ім’я та прізвище, контактні дані, за бажанням — рік народження.
  2. Дані про освіту — навчальний заклад, спеціалізацію та роки навчання.
  3. Професійний досвід і попередні місця роботи (навіть неочевидний досвід може бути цінним для роботодавця).
  4. Навички включаючи водійське посвідчення (за наявності), можна додати володіння мовами, додаткові курси, тренінги тощо.
  5. Хобі та захоплення, адже вони можуть багато розповісти потенційному роботодавцю про особистість пошукача, а це також важливий фактор при відборі кандидатів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного