Зверніть увагу

Розпочату справу про банкрутство, як і стрибок з парашутом, припинити не можливо – Руслан Сидорович

28 травня 2021, 14:25Новини403

Державні підприємства найбільше потерпають від неготовності держави бути відповідальним учасником правовідносин з кредиторами

  • Посилання скопійованоlink copied

Існування мораторіїв щодо запровадження санаційних та ліквідаційних процедур стосовно державних підприємств-боржників, які потрапили до переліку підприємств, що не підлягають приватизації, наносить шкоду інтересам кредиторів і призводить до рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справах на кшталт «Іванов, Бурмич та інші проти України». Там чітко говориться, що відсутність коштів у бюджеті не може бути достатнім виправданням для ухилення від виконання державою своїх зобов’язань.

Сидорович Руслан

Про це у своїй доповіді на конференції «Забезпечення транспарентності (прозорості) процедур банкрутства в Україні», що відбулась 26 травня 2021 року у Києві, говорив народний депутат Верховної Ради України VIII скликання, співавтор Кодексу України з процедур банкрутства Руслан Сидорович.

Він також звернув увагу, що в Україні найбільша проблема виникла стосовно тих державних підприємств, де до накладення мораторію вже було відкрито провадження у справі про банкрутство.

«Банкрутство цих підприємств нагадує «кота Шрьодингера», бо з одного боку воно начебто є, а з іншого його насправді немає. Закривати провадження у справі, чи діяти в якийсь інший спосіб – відповідь на це поки що не дана», – констатував прикрий факт співавтор Кодексу.

На його думку, не можна зупинити справу про банкрутство, бо коли вона розпочата, вона схожа на стрибок з парашутом – зависнути у повітрі, або повернутися у літак вже не можна, все одно буде приземлення, хіба що з різними результатами. На це свого часу вказував Вищий господарський суд України.

Коментуючи виданню «Борг.Експерт» можливі шляхи вирішення проблеми Руслан Сидорович зазначив наступне: «На превеликий жаль, якщо в інших країнах для бізнесу працювати з державою є дуже комфортно і почесно, бо знають, що їм точно повернуть борги, то в Україні з точністю до навпаки. Тому, передовсім, дуже важливо, щоб держава остаточно для себе визначилась із тим, що всі свої зобов’язання вона має у той чи інший спосіб виконати. І тоді під це ми можемо шукати будь-які механізми та фінансові інструменти. Ті державні підприємства, які подають ознаки платоспроможності – стаття 5 Кодексу про досудову санацію допоможе їм. Ті ж підприємства, які держава не вбачає за доцільне відновлювати, і які не становлять національний інтерес, їх потрібно ліквідовувати. Інакше проблему не вирішити», – переконаний один із ідеологів процедур банкрутства.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Збиткові держпідприємства часто не можуть ініціювати провадження у справах про банкрутство через відсутність коштів на сплату судового збору та авансування витрат арбітражного керуючого

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
У чому причина збитковості держпідприємств та як приватизація може змінити цю ситуацію

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Євробондове фіаско як продовження провальної боргової політики УЗ

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
За сьогоднішніх умов державні підприємства мають можливість для широкого кола маніпуляцій

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Лише за перші 4 місяці 2021 року в СЕТАМі опублікували лотів на суму близько 10 млрд грн. А продали - на 1,6 млрд грн.

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні