Проблемні борги

Рівень заборгованості облгазів перед ОГТСУ є критичним: оператор звернеться до РНБО

24 березня 2021, 17:06Новини187

Этот материал также доступен на русском

Лідерами серед боржників залишаються Донецькоблгаз та Тернопільміськгаз.

  • Посилання скопійованоlink copied

Рівень заборгованості облгазів перед ОГТСУ є критичним. Компанія планує звернутися до Ради національної безпеки і оборони України щодо чинної ситуації з рівнем платежів. Про це інформує пресслужба Оператора ГТС України, повідомляє Finance.ua.

«Рівень заборгованості облгазів перед ОГТСУ є критичним. Проблема вимагає термінового вирішення, оскільки ставить під загрозу безперебійне постачання газу споживачам України. З такими боргами Оператор ГТС буде не в змозі здійснювати капітальні інвестиції та фінансувати в повному обсязі необхідні ремонти», — каже генеральний директор ОГТС України Сергій Макогон.

У пресслужбі нагадали, що неефективність менеджменту деяких операторів газорозподільних мереж та непрозора політика закупівель газу для власних потреб призвели до кризової ситуації на ринку газу на початку лютого 2021 року. Уряд і НКРЕКП були змушені вжити надзвичайних заходів, щоб не допустити перебоїв постачання газу українським споживачам. Так, згідно з постановою, яку НКРЕКП прийняла на доручення Уряду, учасники ринку природного газу отримали на період лютого-березня 2021 року відстрочку платежів за утворені негативні небаланси до 90 днів.

Зазначається, що включно з заборгованістю за попередні періоди та новими нарахуваннями до сплати оператори газорозподільної системи мають розрахуватися з ОГТСУ на суму 5,11 млрд грн. З них 3,56 млрд грн (70%) становлять борги, утворені з 1 січня 2020 року по 17 лютого 2021 року (до прийняття Постанови), та 1,55 млрд грн — нарахування до сплати з відстрочкою 90 днів.

Лідерами серед боржників залишаються Донецькоблгаз (+175 млн грн) та Тернопільміськгаз (+70 млн грн), які демонструють найбільший приріст нарахувань за відібраний газ. Сукупно їхня заборгованість та нарахування до сплати сягають 1 248 млн грн (803 млн грн — Донецькоблгаз і 445 млн грн Тернопільміськгаз).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.